Świat

Wydawca "Daily Star" przeprasza za nagie zdjęcia. "Mamy nadzieję, że nas nie zamkną"

Świat

Reuters TV"Irish Daily Star" opublikował zdjęcia księżnej topless

Irlandzki wydawca gazety "Daily Star" przeprosił za publikację nagich zdjęć księżnej Catherine. - Mamy nadzieję, że tytuł nie zostanie zamknięty - ogłosił dyrektor generalny brytyjsko-irlandziej spółki wydającej gazetę. Jednak brytyjski partner koncernu zapowiedział, że "Daily Star" będzie musiał zniknąć.

Irlandzki "Daily Star" w sobotę złamał niepisaną umowę i opublikował zdjęcia księżnej Catherine, pokazane we francuskim magazynie "Closer". Fotografie wywołały kolejną głośną debatę na temat prywatności członków rodziny królewskiej i wolności prasy. Żaden tytuł w Wielkiej Brytanii nie zdecydował się na przedruk zdjęć, w tym także wysokonakładowy "The Sun", który niedawno pokazał na okładce nagie zdjęcia księcia Harry'ego.

Spółka Independent News and Media, największa firma medialna w Irlandii w niedzielę wraz ze swoim wspólnikiem, brytyjską spółką Northern and Shell potępiły publikację. Obie firmy podkreśliły, że nie autoryzowały publikacji.

- W imieniu INM, przekazuję najszczersze przeprosiny - powiedział dyrektor generalny koncernu, Joe Webb na łamach "Sunday Independent", innego tytułu spółki. Webb powiedział również, że przeprowadzi wewnętrzne śledztwo ws. publikacji.

Koniec gazety?

Wyraził też nadzieję, że gazeta nie zostanie zamknięta, chociaż zagroził tym prezes Northern and Shell - Richard Desmond.

- Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by uchronić naszych 70 pracowników - powiedział. Jednak rzeczniczka Northern and Shell stwierdziła, że gazeta nie będzie mogła dłużej ukazywać się pod flagą Northern and Shell i nie będzie mieć prawa do nazwy "Daily Star". Pełna nazwa gazety to "Irish Daily Star", w Wielkiej Brytanii wydawana jest odrębna edycja nosząca tytuł "Daily Star".

Redaktor naczelny "Irish Daily Star" Mike O'Kane powiedział, że opublikował fotografie, bo taka jest rola gazety wobec czytelników.

Kroki prawne wobec tytułów, które pokazały księżną Catherine bez biustonosza podczas prywatnego pobytu w Prowansji, podjął już książę William.

Autor: jk//gak / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Reuters TV

Raporty: