Świat

Wiemy, kto zdobył telewizyjnego Oskara

Świat

Aktualizacja:

W Los Angeles po raz 59. rozdano amerykańskie nagrody Emmy. W tym roku zgodnie z zapowiedziami wygrał faworyt do "telewizyjnego Oskara", znany również w Polsce, serial "Rodzina Soprano".

Gangsterska saga z przedmieść New Jersey, w kategorii najlepszy serial dramatyczny, rywalizowała z takimi produkcjami jak: "Boston Legal", "House", "Grey's Anatomy", "Heroes".

Nie jest to pierwsza nagroda Emmy dla "Rodziny Soprano". Serial ten został nagrodzony w tej samej kategorii już w 2004 r. W tym roku był nominowany aż w 15 kategoriach. Nominację otrzymał między innymi główny aktor grający w serialu James Gandolfini za rolę szefa mafii - Tony'ego Soprano.

Nagrodą Emmy dla najlepszego serialu komediowego przyznano producentom sitcomu "Rockefeller Plaza 30". Do nagrody w tej kategorii nominowano także produkcje: "The Office", "Entourage", "Two and a Half Men" oraz "Ugly Betty".

Statuetkę Emmy dla najlepszej aktorki dramatycznej dostała Sally Fields za rolę w "Braciach i Siostrach" ("Brothers & Sisters"). Wśród nominowanych były: Mariska Hargitay, Patricia Arquette i Kyra Sedgwick. Za najlepszą aktorkę komediową uznano Americę Ferrera - gwiazdę serialu "Brzydula Betty" ("Ugly Betty")

Jako najlepszy aktor dramatyczny uhonorowany został James Spader z serialu "Boston Legal", a jako aktor komediowy - Ricky Gervais z serialu "Extras". Gervais był w tym roku nominowany także za swój autorski scenariusz i reżyserię serialu "Extras".

Amerykańska nagroda Emmy przyznawana jest najlepszym produkcjom telewizyjnym.

Źródło: BBC, PAP