Poseł konserwatystów zatrzymany pod zarzutem gwałtu. Ofiarą napaści pracownica parlamentu

TVN24 | Świat

Autor:
momo/pm
Źródło:
PAP
Partia Konserwatywna ma większość w brytyjskim parlamencie Reuters
wideo 2/2
Reuters Partia Konserwatywna ma większość w brytyjskim parlamencie

Brytyjski poseł z rządzącej Partii Konserwatywnej został w sobotę zatrzymany, a następnie zwolniony za kaucją w związku z zarzutami o gwałt i napaść seksualną na byłą pracownicę Parlamentu Zjednoczonego Królestwa - poinformowała miejscowa policja. Nie podano tożsamości deputowanego, ale przekazano, że chodzi o "mężczyznę po pięćdziesiątce". 

"The Sunday Times" podaje, że doniesienie złożyła dwudziestokilkuletnia kobieta, która pracowała w parlamencie i była w związku z posłem. Jak twierdzi, deputowany dopuścił się napaści na nią, zmusił ją do uprawiania seksu i zostawił ją w takiej traumie, że musiała iść do szpitala.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Aresztowany pod zarzutem gwałtu

Londyńska policja metropolitalna potwierdziła, że rozpoczęła dochodzenie w sprawie tych zarzutów i sprecyzowała, że chodzi o cztery odrębne zdarzenia.

"W piątek 31 lipca Policja Metropolitalna otrzymała informację o zarzutach odnoszących się do czterech odrębnych zdarzeń związanych z oskarżeniami o przestępstwa seksualne i napaść. Te domniemane przestępstwa miały miejsce pod adresami w Westminsterze, Lambeth i Hackney od lipca 2019 r. do stycznia 2020 r. Policja rozpoczęła dochodzenie w sprawie tych zarzutów. Mężczyzna po pięćdziesiątce został aresztowany w sobotę 1 sierpnia pod zarzutem gwałtu. Został zwolniony za kaucją i ma stawić się w połowie sierpnia" - napisano w oświadczeniu policji.

- Traktujemy wszystkie zarzuty tego rodzaju niezwykle poważnie. Ponieważ ta sprawa jest teraz w rękach policji, dalsze komentowanie byłoby niestosowne - powiedział rzecznik Partii Konserwatywnej.

Informacja o zatrzymaniu posła nadeszła zaledwie trzy dni po tym, jak Charlie Elphicke, były poseł Partii Konserwatywnej i żonaty ojciec dwójki dzieci, został pierwszym od wielu lat deputowanym skazanym za napaść na tle seksualnym. Został uznany winnym trzech zarzutów napaści na tle seksualnym - jednego w 2007 roku i dwóch w 2016 roku. Wyrok zostanie wydany 15 września.

Autor:momo/pm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: UK Parliament CC BY 3.0 Wikipedia