TVN24 | Świat

Wielka Brytania. 36-letni mężczyzna oskarżony o morderstwo Sabiny Nessy

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Brytyjska policja oskarżyła mężczyznę aresztowanego w niedzielę o morderstwo 28-letniej Sabiny Nessy. Sprawa wywołała na Wyspach kolejną falę protestów przeciwko przemocy wobec kobiet. W ostatnim czasie krajem wstrząsnęła seria morderstw kobiet.

28-letnia Sabina Nessa wyszła z domu wieczorem w sobotę 17 września. Była umówiona z przyjaciółką w pobliskim barze w południowym Londynie, ale na spotkanie nigdy nie dotarła. Jej ciało znaleziono następnego dnia.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W niedzielę policja aresztowała 36-letniego Koci Selamaja pod zarzutem zabójstwa 28-letniej nauczycielki. W poniedziałek pochodzący z Eastbourne mężczyzna został oskarżony o morderstwo. We wtorek ma stanąć przed sądem.

Seria morderstw w Londynie

W Wielkiej Brytanii zorganizowano czuwania, by upamiętnić 28-latkę i zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet.

Kondolencje rodzinie Nessy złożył premier Boris Johnson, a księżna Kate wyznała, że jest "zasmucona utratą kolejnej niewinnej młodej kobiety na naszych ulicach".

W ostatnim czasie krajem wstrząsnęła seria podobnych morderstw. W marcu, również w południowym Londynie Sarah Everard została uprowadzona, zgwałcona i zamordowana przez policjanta. W lipcu brytyjski nastolatek został uznany za winnego zabójstwa dwóch sióstr, do którego doszło w zeszłym roku w parku w północno-zachodnim Londynie.

Morderstwo nauczycielki wstrząsnęło opinią publicznąGetty Images Europe

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe