Według Microsoft Murzyn w Polsce nie przejdzie

TVN24

Aktualizacja:
microsoft.comTak wygląda witryna Microsoftu teraz

Amerykański gigant informatyczny popełnił niemałą gafę. Najwyraźniej uznał, że polscy goście na jego stronach internetowych nie zniosą widoku Murzyna.

Jedna z fotografii na witrynie amerykańskiej - na podstronie, która zachęca firmy do "zwiększenia możliwości pracowników swojej firmy" - przedstawia dwóch mężczyzn - Azjatę i Murzyna - siedzących przy stole konferencyjnym wraz z białą kobietą.

Tymczasem na stronach polskiego oddziału Microsoftu głowa czarnego mężczyzny... zastąpiona została głową białego. Mistrzowie photoshopa zapomnieli jednak... zmienić kolor ręki mężczyzny. Powstał więc uśmiechnięty biały mężczyzna z czarną ręką.

...a tak wyglądają różnice międzyrasowe (www.engadget.com) 

Murzyn wraca na swoje miejsce

Associated Press pisze, że zmiany na zdjęciu wywołały w internecie falę krytyki, chociaż niektórzy internauci sugerowali, że pewną rolę mogła odegrać homogeniczność polskiego społeczeństwa.

Niemniej Microsoft przyznał się do wpadki. - Sprawdzamy szczegóły zaistniałej sytuacji - powiedział rzecznik koncernu Lou Gellos. - Przepraszamy i właśnie ściągamy zdjęcie ze strony - dodał.

Na polskiej stronie zagościł więc "ogólnoświatowy" Murzyn, ale informatycy firmy wyjątkowo się spieszyli, bo tym razem zrobili za duże literki. Białe.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: microsoft.com