Najstarsi bliźniacy syjamscy na świecie nie żyją

Autor:
gg//mro
Źródło:
daytondailynews.com
Ronnie i Donnie Galyon nie żyją
Ronnie i Donnie Galyon nie żyjąfacebook.com/innsaint
wideo 2/2
gracjan

Ronnie i Donnie Galyonowie zmarli w hospicjum 4 lipca. Byli najdłużej żyjącymi bliźniakami syjamskimi, mieli 68 lat. Od dekady borykali się z poważnymi problemami ze zdrowiem.

Ronnie i Donnie Galyonowie urodzili się 28 października 1951 roku w mieście Dayton w USA. Byli zrośnięci brzuchami, mając między innymi wspólny układ trawienny. Pierwsze dwa lata życia spędzili w szpitalu, gdzie lekarze szukali sposobu na rozdzielenie ich. Operacja zagrażała życiu, rodzice nie zgodzili się na jej przeprowadzenie. W wieku 29 miesięcy chłopcy nauczyli się chodzić. Do szkoły nie zostali nigdy zapisani, placówka w Dayton nie wyraziła zgody na przyjęcie bliźniaków.

Pracowali od trzeciego roku życia

W wieku trzech lat stali się jedynymi żywicielami rodziny, rozpoczynając pracę w cyrkach, programach telewizyjnych i karnawałach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wykonywali ją 36 lat, do przejścia na emeryturę w 1991 roku.

Ronnie i Donnie w 2014 roku, w wieku 63 lat, zostali wpisani do Księgi rekordów Guinnessa jako najdłużej żyjący bracia syjamscy. W ostatnich latach życia bliźniacy mieszkali w domu swojego młodszego brata Jima. Kiedy zaczęły się ich poważne problemy ze zdrowiem, dwustu wolontariuszy pomogło Jimowi i jego żonie dostosować ich dom do potrzeb bliźniaków.

Autor:gg//mro

Źródło: daytondailynews.com

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Ronnie Donnie Galyon