Świat

Uczelnia w szoku po strzelaninie

Świat

Aktualizacja:
Strzelanina w amerykańskim kampusie uniwersyteckim
TVN24, APTNStrzelanina w amerykańskim kampusie uniwersyteckim

Po strzelaninie na Uniwersytecie Stanu Delaware, władze uczelni postanowiły zamknąć kampus i rozpoczęły poszukiwaniu sprawców.

Władze przedsięwzięły błyskawicznie bardzo ostre środki bezpieczeństwa, chcąc zapobiec tragedii podobnej do tej w amerykańskiej Virginia Tech, gdzie przed pięcioma miesiącami samotny student - desperat zabijał z zimną krwią przez kilka godzin swych kolegów i nauczycieli.

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godz. 1 w nocy czasu lokalnego (ok. godz. 7 czasu polskiego) na uniwersyteckiej stołówce. Sprawca, prawdopodobnie znany ofiarom, oddał kilka strzałów.

Mapa Stanów Zjednoczonych - położenie Delaware TVN24.pl

Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja stanowa, FBI i Biuro do spraw Alkoholu, Tytoniu i Broni Palnej.

W Stanach Zjednoczonych nierzadko dochodzi do strzelanin na terenie kampusów uniwersyteckich. Do największej masakry doszło w kwietniu br. w kampusie uniwersytetu Wirginia w Blacksburg. Koreańczyk, który był studentem uczelni, zabił 32 osoby. Wśród nich było trzech wykładowców, jeden doktorant i czterech studentów pierwszego roku.

W 1966 r. po zabiciu matki i żony niejaki Charles Whitman otworzył ogień z wieży miasteczka uniwersyteckiego na Uniwersytecie Teksańskim. Zginęło wtedy 14, a rannych zostało 31 osób. W 1999 r. dwóch nastolatków z liceum Columbine w Kolorado zastrzeliło 12 uczniów swojej szkoły, zanim sami desperaci odebrali sobie życie.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, APTN