Tusk bez konkretów na Litwie

Aktualizacja:

Litewskie media podkreślają, że wczorajsza wizyta Donalda Tuska w Wilnie nie przyniosła żadnych konkretów jeśli chodzi o umowę dotyczącą mostu energetycznego.

"Premierzy Polski i Litwy przyjaźnią się, ale nie potrafią się porozumieć" - pisze na pierwszej stronie dziennik "Viniaus Diana" w artykule "Uśmiechy nie rozstrzygają problemów". "Polacy ciągle nie dają żadnych gwarancji, że polsko-litewski most energetyczny zostanie wybudowany i nadal domagają się jednej trzeciej, a może nawet więcej, energii elektrycznej z nowej siłowni atomowej".

Publicyści "Lietuvos Rytas" zauważają, że Tusk został powitany na Litwie jak członek rodziny. "Wczorajsza wizyta w Wilnie premiera Polski Donalda Tuska przypominała powrót do domu długo oczekiwanego i wytęsknionego członka rodziny" - czytamy w dzienniku. Jednak ich zdaniem też kurtuazja nie przełożyła się na konkretne decyzje w sprawie mostu.

- Premierzy nie powiedzieli, kiedy zostanie osiągnięte porozumienie w sprawie budowy nowej siłowni na Litwie (...) Tusk utrzymuje, że nie należy wskazywać konkretnych dat podpisania porozumienia w sprawie budowy mostu energetycznego - pisze "Lietuvos Rytas".

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości