To on strzelał na paradzie w Nowym Orleanie. Policja publikuje nagrania

Świat


Nowoorleańska policja poszukuje mężczyzn, którzy w niedzielę zranili 19 osób na paradzie z okazji Dnia Matki. Opublikowano nagranie z monitoringu, na którym widać jednego z napastników.

Policja liczy, że publikacja nagrania na portalach społecznościowych - w tym na Facebooku i YouTube - pomoże w ustaleniu sprawców strzelaniny. Według policji, było ich co trzech: na zdjęciach wyraźnie widać jednego z nich - ciemnoskórego mężczyznę w białej koszulce i czarnych spodniach. Nie wiadomo, co kierowało napastnikami. Według świadków, strzały wybuchły nagle i prawdopodobnie pochodziły z dwóch różnych rodzajów broni, ponieważ różniły się odgłosem.

Ranne dzieci

W strzelaninie rannych zostało łącznie 19 osób - 10 mężczyzn, siedem kobiet i dwoje dzieci w wieku 10 lat. Dwie osoby w ciężkim stanie zostały operowane. Obojgu dzieciom nie zagraża niebezpieczeństwo. Śledztwo ws. strzelaniny nadal trwa. Nowy Orlean jest jednym z niebezpieczniejszych miast USA według danych FBI. W 2010 roku w specjalnej ankiecie mieszkańcy miasta stwierdzili, że przestępczość to największy problem Nowego Orleanu.

Autor: jk//gak/k / Źródło: Reuters