Świat

Samolotowy nalot na Berlin

Świat

TVN24, fot. PAP/EPAAirshow w Berlinie

Ponad 200 tys. miłośników lotnictwa wzięło udział w corocznym pokazie "ILA 2008" na lotnisku Schoenefeld w Berlinie. Główną atrakcją imprezy jest prezentacja największego pasażerskiego samolotu na świecie - Airbusa A380. Nie zabrakło także doskonale znanego polskiemu wojsku myśliwca F16.

"ILA 2008" w Berlinie to jedna z ważniejszych światowych imprez lotniczych. Gości wita blisko tuzin ogromnych hangarów (na powierzchni 15 hektarów), mieszczących setki wystawców, zarówno tych bardzo znanych, jak i mniejszych, działających w "ukryciu" i produkujących niewidoczne dla oka elementy samolotów.

Przewodnim akcentem tegorocznego ILA, jest prezentacja Airbusa A380, największego obecnie samolotu pasażerskiego na świecie. Merytorycznie, najważniejszymi tematami tegorocznych targów są: ochrona środowiska i problemy związane z rosnącymi cenami ropy naftowej.

W locie można było obejrzeć między innym: Douglasa DC-3, Boeinga C-17, pokazy niemieckiej armii, Eurofightera i wiele innych, w tym dynamiczny pokaz MIGa-29, pilotowanego przez Polaka - podpułkownika Roberta Kozaka.

Pokazy i wystawy zakończą się 1 czerwca.

Źródło: TVN24, dlapilota.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, fot. PAP/EPA