Proces Jakuba T. ruszy zimą

Świat

TVN24Polak zostanie w areszcie do października

Mieszkaniec Poznania podejrzany o gwałt i usiłowanie zabójstwa stanie przed sądem 3 grudnia lub 7 stycznia 2008. Tak zadecydował sąd wyższej instancji w Exeter w Wielkiej Brytanii, gdzie Polak będzie sądzony.

Sąd przyjął informację obrońców, że będą wnioskować o wyznaczenie kaucji. Wniosek w tej sprawie zostanie rozpatrzony w przyszłym tygodniu. W czerwcu obrona będzie mogła zapoznać się z zebranymi w tej sprawie dowodami. W tym samym miesiącu Jakub T. zostanie wstępnie przesłuchany przez sąd.

Zaś w piątek przyjaciele Jakuba T. będą demonstrować na ulicach Poznania. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na to, jak Polak jest traktowany na Wyspach. 24-latek przebywa w więzieniu dla najniebezpieczniejszych przestępców. Trafiają tam między innymi terroryści. Przyjaciele i znajomi Jakuba, któremu nie udowodniono winy, uważają, że został on pozbawiony podstawowych praw oraz szacunku.

Polak utrzymuje, że jest niewinny. Twierdzi, że doszło do pomyłki. Za brutalny gwałt i próbę zabójstwa grozi mu dożywocie.

Źródło: IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24