Świat

Prezydent: Rosjanie chcą poczucia potęgi

Świat


- Koń jaki jest, każdy widzi. Krótko mówiąc: Rosja jest na drodze, którą widać już od kilku lat w sposób bardzo jasny - skomentował wyniki niedzielnych wyborów parlamentarnych w Rosji prezydent Lech Kaczyński.

Prezydent Kaczyński podczas jednodniowej wizyty na Słowacji odpowiadał dziennikarzom głównie na pytania o... Rosję. W niedzielnych wyborach parlamentarnych spektakularny - zdobywając konstytucyjną większość w Dumie - sukces odniosła Jedna Rosja Władimira Putina.

Prezydent Lech Kaczyński komentując to wydarzenie, powiedział, że wyniki wyborów parlamentarnych w Rosji odzwierciedlają oczekiwania narodu rosyjskiego, który "chce silnej władzy i poczucia, że jest potężny". Jak dodał, wynik jest taki "jak należało przewidywać".

Prezydent określił mianem "bardzo trafnej" opinię amerykańskiego politologa Richarda Pipesa, stwierdzając, że "to jest sprawa tego narodu, on chce silnej władzy i poczucia, że jest potężny, i wyniki tych wyborów, można powiedzieć, odpowiadają właśnie tego rodzaju oczekiwaniom".


Źródło: PAP, tvn24.pl