"Na ciężarnej kobiecie i jej dzieciach dokonano rytualnego mordu". Zatrzymano 10 osób

Autor:
pp//rzw
Źródło:
BBC, ENEX

Sześć ciał, w tym ciężarnej kobiety, znaleziono w masowym grobie w regionie Ngöbe-Buglé w północno-zachodniej części Panamy. Obszar ten kontroluje sekta religijna Nowe Światło Boga.

W regionie Ngöbe-Buglé w północno-zachodniej części Panamy znaleziono ciała ciężarnej kobiety i jej pięciorga dzieci.

Ngöbe-Buglé to region Panamy zamieszkały przez rdzennych mieszkańcówGoogle Maps

Teren, na którym znaleziono zwłoki, jest oddalony o 250 kilometrów od stolicy kraju, Panama City. Ngäbe-Buglé to rejon zamieszkany przez rdzenną ludność, kontrolowany przez sektę religijną Nowe Światło Boga.

Rytualny mord

Prokurator Rafael Baloyes przekazał, że grób został odkryty po tym, jak w poprzedni weekend miejscowa ludność zaalarmowała władze, że kilka rodzin jest przetrzymywanych wbrew ich woli przez lokalną sektę religijną. Z jej rąk uwolniono 15 osób, u których stwierdzono liczne obrażenia.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że na ciężarnej kobiecie i jej dzieciach dokonano rytualnego mordu. - Przeprowadzali rytuał wewnątrz struktury. Miało to na celu zabicie ich, jeśli nie odpokutują za swoje grzechy - wyjaśnił prokurator Baloyes.

W ramach prowadzonego przez prokuraturę dochodzenia w tej sprawie, pod zarzutem morderstwa zatrzymano 10 osób, w tym kilkoro nieletnich. Według agencji AFP, jednym z podejrzanych jest ojciec zamordowanej kobiety.

Źródło: BBC, ENEX

Autor:pp//rzw

Pozostałe wiadomości