Świat

Brat podciął gardło ciężarnej siostrze. Za małżeństwo z miłości

Świat


Ciężarna 22-letnia Pakistanka została zamordowana przez członków swojej rodziny. Kobieta kilka lat wcześniej odrzuciła zaaranżowane dla niej małżeństwo i poślubiła innego mężczyznę - podała w sobotę amerykańska telewizja CNN.

Do zabójstwa doszło we wschodniej części Pakistanu w czwartek.

Muqaddas Tawfeeq odwiedziła tego dnia szpital, w którym miała przejść badania. Była w ósmym miesiącu ciąży - miało to być drugie dziecko jej oraz jej męża.

W pewnym momencie drogę kobiecie zagrodziła jej matka, która zaciągnęła ją do rodzinnego domu - mówi mąż 22-latki, Khalid Tawfeeq.

Tam została zaatakowana. - Najpierw bili ją drewnianymi kijami. Kiedy okazało się, że to jej nie zabije, brat kobiety poderżnął jej gardło - powiedział Tawfeeq.

Kolejna taka zbrodnia

W ten sposób rodzina wymierzyła kobiecie karę za to, że ta trzy lata wcześniej odrzuciła ona propozycję zawarcia zaaranżowanego małżeństwa i poślubiła innego mężczyznę.

Tego typu "honorowe zabójstwo" jest ścigane w Pakistanie jako zbrodnia, stąd służby wydały nakaz aresztowania matki i brata 22-latki.

To kolejne takie morderstwo, do jakiego doszło w czerwcu w tym kraju. Kilka dni temu głośno było o przypadku 18-latki, która została podpalona przez własną matkę. Kobieta umierała przez trzy doby, wcześniej była najprawdopodobniej torturowana. Jej matkę zatrzymała policja.

"Honorowe zabójstwa" kobiet w skrajnie tradycyjnych społecznościach muzułmańskich nie są rzadkością. Organizacje praw człowieka oceniają, że co roku tylko w samym Pakistanie w ten sposób zostaje zamordowanych nawet tysiąc młodych kobiet.

Autor: ts/tr / Źródło: CNN