O dymisji Leppera mówi nawet Al-Jazeera

Świat

TVN24.plŚwiatowe media o dymisji wicepremiera

Światowe serwisy internetowe natychmiast podały informację o dymisji Andrzeja Leppera o rozpadzie polskiej koalicji rządzącej. Obszernie cytowana jest jego wypowiedź dla TVN24.

"Polski premier ostrzega przed wcześniejszymi wyborami" informuje na swojej głównej stronie serwis BBC. "Prezydent Polski zdymisjonował [w oryginale "odprawił w odstawku"] wicepremiera rządu" podała natychmiast na swych stronach rosyjska agencja RIA Novosti. "Koniec polskiej koalicji" - donosi niemiecki Frankfurter Allgemeine Zeitung. "Polski rząd się rozpada" pisze również niemiecki Die Welt.

Dymisję Leppera zauważa również serwis France24, Al-Jazeera jak i ekonomiczny Forbes. Kryzys rządowy szeroko opisuje International Herald Tribune, który tekst dotyczący tej sprawy opatrzył tytułem: "Polski wicepremier zdymisjonowany w związku z korupcją". Niemiecka telewizja ZDF pisze o "wielu milionach złotych" ("viele Millionen Zloty") domniemanej łapówki.

Nie ma jeszcze komentarzy zagranicznych publicystów, ale we wszystkich tekstach przewija się opinia, iż w Polsce najprawdopodobniej dojdzie do przedterminowych wyborów. Serwisy internetowe przypominają też, że Andrzej Lepper już raz z rządu odszedł, po czym do niego bez przeszkód wrócił.

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl