Dwa podejścia córki Kennedy'ego do ochrzczenia lotniskowca

TVN24


Nowy lotniskowiec US Navy, USS John F. Kennedy, doczekał się swojego chrztu. Uroczystość odbyła się w 78. rocznicę japońskiego ataku na Pearl Harbor. Matką chrzestną jednostki została córka tragicznie zmarłego amerykańskiego prezydenta Caroline Kennedy.

W sobotę 7 grudnia w Newport News w stanie Wirginia odbył się chrzest nowego lotniskowca US Navy. Okręt został nazwany imieniem 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych - Johna F. Kennedy'ego. Lotniskowiec ochrzciła jego córka Caroline Kennedy.

Jak mówiła, "okręt reprezentuje wartości, które wyznawał John F. Kennedy: odwagę, poświęcenie i wiarę w wolność". - Ma on pomóc urzeczywistnić jego wizję sprawiedliwej Ameryki i pokoju na świecie - dodała.

Caroline Kennedy ochrzciła lotniskowiec, rozbijając o niego butelkę szampana. Nie przyszło jej to jednak łatwo. Przy pierwszej próbie chybiła, przy drugiej zaś - udanej - niemal straciła równowagę.

USS John F. Kennedy jest lotniskowcem generacji General R. Ford. Był budowany od 2011 roku. Jego wejście do służby zaplanowano na 2024 rok.

Autor: JZ/adso / Źródło: tvn24.pl, USNI News