TVN24 | Świat

"Ciało było ukryte w lesie". Odnaleziono jedną z porwanych uczennic

TVN24 | Świat

Autor:
asty/adso
Źródło:
Reuters

Jedna z uczennic uprowadzonych w czwartek przez grupę uzbrojonych bandytów w północnozachodnim nigeryjskim stanie Kebbi została znaleziona martwa – poinformowała w piątek armia tego kraju. Siły bezpieczeństwa przekazały, że zdołały uratować pięcioro uczniów i co najmniej jednego nauczyciela.

Uzbrojeni bandyci zabili policjanta i uprowadzili ze szkoły około 80 uczniów i pięcioro nauczycieli - przekazała stanowa policja, a także okoliczni mieszkańcy. Atak był kolejnym z serii grupowych porwań w szkołach w tej części kraju - porwania te są przypisywane przez władze uzbrojonym gangom, które żądają za dzieci okupu.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"Jej ciało było ukryte w lesie"

W piątek nigeryjska armia przekazała informację o uratowaniu pięciorga uczniów i co najmniej jednego nauczyciela. Przekazano również informację o znalezieniu jednej martwej uczennicy. - Jej ciało było ukryte w lesie – powiedział rzecznik nigeryjskiej armii Onyema Nwachukwu. Uratowane osoby zostały w trakcie wojskowej akcji, w efekcie wymiany ognia, do której doszło w piątek nad ranem.

Uprowadzenia uczniów w północno-wschodniej Nigerii były w ostatnich latach praktyką fundamentalnych grup terrorystycznych Boko Haram oraz frakcji tzw. Państwa Islamskiego na zachodnią Afrykę, jednak obecnie zaadaptowały ją również inne bojówki.

Autor:asty/adso

Źródło: Reuters