Nastolatka z Irlandii zaginęła w malezyjskiej dżungli. "Nie wiemy, jak długo przeżyje"

Świat


Policja w Malezji poinformowała, że ​​obawia się o przetrwanie nastolatki z Irlandii, która zaginęła na wakacjach. 15-letnia Nora Anne Quoirin po raz ostatni była widziana tydzień temu.

W oświadczeniu policja oświadczyła, że ​​zawęziła obszar poszukiwań, wierząc, że dziewczyna nie mogła zajść daleko. Poinformowano, że teraz poszukiwania są skoncentrowane na stromych obszarach, krzewach i skałach, a także wokół miejsca zakwaterowania rodziny.

Policja dodała, że ​​dotychczasowe poszukiwania z udziałem ponad 300 osób nie doprowadziły do ​​żadnych wskazówek.

"Nie jest taka jak inne nastolatki"

Nora Anne Quoirin, 15-latka, która ma trudności w uczeniu się, została zgłoszona jako zaginiona w ostatnią niedzielę, dzień po tym, jak jej rodzina przybyła do kurortu Dusun w Seremban, około 70 kilometrów na południe od stolicy Malezji - Kuala Lumpur.

- Bardzo martwimy się o jej zdrowie i nie wiemy, jak długo przeżyje - powiedział dziennikarzom Mohamad Mat Yusop, szef policji stanu Negeri Sembilan, w którym znajduje się Seremban.

Policja poinformowała, że w ramach otwartego śledztwa obserwuje m.in. osoby z historią kryminalną w okolicy i przeszukała domy pracowników hotelu.

W piątek wieczorem rodzina wydała oświadczenie. Pisze w nim, że Nora "nie jest taka jak inne nastolatki". "Nie jest niezależna i nigdzie nie chodzi sama" - poinformowali jej krewni.

Sami zapewnili policję, że zwiedzali razem z nią wiele krajów w Azji i Europie, i nastolatka nigdy sama się nigdzie nie oddaliła i nie zgubiła.

Dziewczyna zaginęła w Seremban, około 70 kilometrów na południe od stolicy MalezjiGoogle Maps

Autor: mart/adso / Źródło: Reuters