Świat

Naczelny wyleciał za nagie zdjęcia księżnej

Świat

Aktualizacja:
Carfax2 CC BY SA WikipediaPublikacja nagich zdjęć księżnej wywołała burzę

Redaktor naczelny irlandzkiej gazety "Irish Daily Star", która opublikowała nagie zdjęcia księżnej Catherine, zrezygnował ze stanowiska - pisze BBC.

Michael O'Kane został zawieszony w czynnościach służbowych we wrześniu, gdy rozpoczęto wewnętrzne dochodzenie na temat zdjęć.

"Irish Daily Star" opublikowała zdjęcia księżnej Kate topless, zrobione przez paparazzi podczas jej wakacji we Włoszech. Fotografie zamieścił jako pierwszy francuski magazyn "Closer". Na ich publikację nie zdecydowała się żadna gazeta na Wyspach.

Zamkną gazetę?

Właściciel gazety, potentat mediowy Richard Desmond, zagroził zamknięciem gazety, jeśli winni publikacji nie zostaną ukarani. Jak przekazał wydawca w oświadczeniu, po rozpatrzeniu sprawy zdecydowano, że Michael O'Kane odejdzie ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym.

Tytuł wydają dwie spółki: Northern and Shell oraz Independent News and Media. Ta druga poinformowała, że O'Kane w każdym momencie działał zgodnie z zasadami zawodu i w jak najlepszym interesie gazety. Obie spółki skrytykowały decyzję o publikacji zdjęć, ale uznały, że zamknięcie tytułu będzie karą niewspółmierną do winy.

Autor: jk\mtom / Źródło: bbc.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Carfax2 CC BY SA Wikipedia

Raporty: