Świat

Matka Teresa wkrótce świętą?

Świat

TVN24Matka Teresa

Błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty może zostać wkrótce ogłoszona świętą, bo znaleziono już przypadek cudu uzdrowienia za jej wstawiennictwem - informuje włoski dziennik "La Stampa".

Zgodnie z wymogami, cud potrzebny do kanonizacji musi wydarzyć się już po beatyfikacji. Założycielkę zgromadzenia Misjonarek Miłości, laureatkę pokojowej Nagrody Nobla ogłosił błogosławioną Jan Paweł II w 2003 roku.

We wrześniu, gdy przypadała dziesiąta rocznica śmierci Matki Teresy, włoska prasa pisała, że jej proces kanonizacyjny stanął w miejscu. Powodem miał być brak wiarygodnego, nie budzącego wątpliwości przypadku cudu uzdrowienia za jej wstawiennictwem. Teraz wiadomo już, że watykańska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych otrzymała informacje o takim przypadku.

Turyński dziennik wyjaśnia, że chodzi o niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia uzdrowienie 56-letniego salezjanina z miasta Guwahati w Indiach. Stwierdzono u niego kamień długości 13 milimetrów w drogach moczowych, powodujący ostry ból. 6 września ksiądz miał poddać się zabiegowi chirurgicznemu, ale kamień zniknął po tym, jak dzień wcześniej odprawił mszę modląc się do Matki Teresy w rocznicę jej śmierci. Msza odbyła się w założonym przez nią sierocińcu.

Ostatni raz przed zabiegiem duchowny badany był 4 września i wtedy lekarze potwierdzili obecność kamienia. Dwa dni później już go nie było. Lekarze przyznają, że nie są w stanie wyjaśnić, jak to się stało. Operacja została odwołana.

O salezjaninie wiadomo niewiele, jedynie to, że osobiście znał Matkę Teresę.

Teraz sprawą cudu zajmie się Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych, która szczegółowo sprawdzi wszelkie jego medyczne aspekty.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24