Świat

Jezus w stylu manga

Świat

Aktualizacja:

Biblia jako komiks, i to w stylu manga? Owszem, w Wielkiej Brytanii takie dzieło powstało. Jezus jest przedstawiony jako super-bohater gotów walczyć o zbawienie świata. Kościół Anglikański określa dzieło jako błyskotliwe i rewelacyjne.

- Dla mnie Jezus jest prawdziwym supermenem. Dlatego przedstawiłem go w ten sposób - mówi autor komiksu, Ajin-bayo Akinsiku, znany jako Siku. W jego wersji Jezus jest mroczny i tajemniczy, nosi ubrania w stylu współczesnych Beduinów. Inni biblijne postacie również wystylizowane są na styl współczesny. Jan Chrzciciel, na przykład, wygląda jak waleczny bohatera gier komputerowych.

"Jezus skopie wam tyłki"

Oprócz niezwykłego zobrazowania postaci biblijnych, Siku napisał im równie oryginalne dialogi. W jego wersji Biblii Chrystus jest gotów "skopać wszystkim tyłki".

Mimo, iż komiks został skrytykowany przez kilka organizacji religijnych, Kościół Anglikański wypowiada się o nim jedynie w superlatywach. W tych ocenach Biblia-manga jest rewelacyjna i błyskotliwa. - Biblia prawdopodobnie spotka się z krytyką niektórych osób, ale jednocześnie wielu będzie się z nią identyfikować. Pomysł przedstawiania Chrystusa jako superbohatera nie jest niczym nowym. Przypomnijmy sobie chociaż musical Jesus Christ Superstar. Ważne jest to, że komiks przekazuje Słowo Boże, wiadomość zawartą w Biblii - komentuje rzecznik Kościoła Anglikańskiego.

Biblia prawdopodobnie spotka się z krytyką niektórych osób, ale ważne jest to, że komiks przekazuje Słowo Boże rzecznik Kościoła Anglikańskiego

Manga przewodnikiem po religii

Nowa Biblia skierowana jest do młodzieży w wieku 15 do 25 lat. Do tej pory rozeszła się w Wielkiej Brytanii w nakładzie 30 tysięcy egzemplarzy, i dzięki temu stała się najlepiej sprzedającą się książką manga na Wyspach.

Jak twierdzi Siku, jego celem było stworzenie komiksu jako przewodnika dla osób, które po raz pierwszy stykają się z Chrześcijaństwem. W ostatnich latach wydawcy oraz przywódcy kościoła zaczęli tworzyć niszowe wydania Biblii, aby móc dotrzeć z przekazem do jak najszerszej grupy odbiorców, a przede wszystkim do młodych ludzi, dla których komiks będzie lepiej zrozumiały niż oryginał.

Źródło: timesonline.com