Trzeci zatrzymany w związku z makabrycznym odkryciem w Essex


23-letni mieszkaniec Irlandii Północnej został zatrzymany w piątek przez brytyjską policję w związku ze śmiercią 39 Wietnamczyków. Ich ciała znaleziono w październiku w kontenerze ciężarówki w hrabstwie Essex na południowym wschodzie Anglii. Jest to trzecia osoba zatrzymana w wyniku dochodzenia prowadzonego w tej sprawie przez brytyjskie organy ścigania.

Jak poinformowała policja hrabstwa Essex, 23-letni mieszkaniec Irlandii Północnej "został zatrzymany w związku z podejrzeniem o udział w przemycie ludzi oraz w spisku mającym na celu pomoc w nielegalnej imigracji". Dodano, że do zatrzymania doszło na drodze w mieście Beaconsfield, niespełna 40 km na zachód od Londynu. Podejrzany pozostaje w areszcie.

Kolejny aresztowany w sprawie ciał w ciężarówce w Essex

Jest to trzecia osoba, która trafiła na Wyspach Brytyjskich do aresztu w związku ze śmiercią wietnamskich imigrantów.

Tego samego dnia, w którym znaleziono ich ciała - do makabrycznego odkrycia doszło w nocy z 22 na 23 października - zatrzymano 25-letniego kierowcę ciężarówki. Kilka dni później w Irlandii zatrzymano jeszcze jednego mężczyznę, o jego ekstradycję starają się władze brytyjskie. Obydwu postawiono zarzuty zabójstwa, uczestnictwa w przemycie ludzi oraz pomocy w nielegalnym przedostaniu się na terytorium Wielkiej Brytanii.

Brytyjska policja poszukuje także dwóch braci z Irlandii Północnej - Ronana (40 lat) i Christophera (34 lata) Hughesów - pod zarzutem zabójstwa i handlu ludźmi. Na początku listopada wystosowała do nich apel, aby sami oddali się w ręce śledczych.

Ronan (lewo) i Christopher (prawo) Hughesowietwitter.com/EssexPoliceUK

Makabryczne odkrycie w Essex

W nocy z 22 na 23 października w parku przemysłowym Waterglade w hrabstwie Essex odkryto ciała 39 ludzi. Ich zwłoki znajdowały się w kontenerze chłodni na naczepie ciężarówki. Kontener przypłynął tej samej nocy z belgijskiego Zeebrugge do angielskiego portu Purfleet, gdzie odebrał go kierowca ciężarówki, która - jak się przypuszcza - przyjechała z Irlandii Północnej.

Wszyscy zmarli - 31 mężczyzn i osiem kobiet - byli Wietnamczykami. Wśród ofiar było 10 nastolatków. W Wietnamie w związku z tą sprawą zatrzymano dotychczas 11 osób.

39 ciał w ciężarówce pod LondynemPAP/Maciej Zieliński

Autor: ft//rzw / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości