Świat

Castro zdrowieje i wystartuje w wyborach?

Świat

Aktualizacja:
TVN24Fidel chce walczyć w wyborach

Przywódca Kuby Fidel Castro czuje się na tyle dobrze, że będzie mógł wystartować w wyborach parlamentarnych w styczniu 2008 roku - oświadczył jego młodszy o pięć lat brat Raul.

81-letni Fidel Castro przybiera na wadze, zwiększa masę mięśni, dwa razy dziennie ćwiczy i jest w pełni władz umysłowych - zapewnił Raul Castro. W połowie 2006 roku Fidel przekazał mu tymczasowo władzę po serii operacji przewodu pokarmowego, które przeszedł.

Kubański przywódca znajduje się w świetnej kondycji psychicznej i cierpi jedynie z powodu "pewnych niewielkich ograniczeń fizycznych" - mówił Raul.

Wybór między Republikanami a Demokratami to jak wybór między mną a moim bratem Fidelem Raul Castro

Raula wcale taki wybór nie martwi. A mówiąc o systemie wyborczym Kuby przywołał przykład USA, zauważając, że w tym kraju dwie identyczne partie startują przeciwko sobie. Wybór między Republikanami a Demokratami to jak wybór między mną a moim bratem Fidelem - żartował w przemówieniu transmitowanym w poniedziałek wieczorem przez telewizję.

W ubiegłym tygodniu schorowany Castro oświadczył, że nie zamierza za wszelką cenę pozostawać przy władzy i nie dopuszczać do niej nowego pokolenia.

Wybory do Zgromadzenia odbędą się 20 stycznia 2008 roku.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24