Nadszedł czas "podjęcia odpowiednich ograniczeń, zakazów, a może i kar"

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP
"Przez Białoruś przetacza się jedna fala represji za drugą"TVN24
wideo 2/3
TVN24"Przez Białoruś przetacza się jedna fala represji za drugą"

Dostęp do portalu Naviny.online został zablokowany – poinformowało w poniedziałek ministerstwo informacji Białorusi. Od lata 2020 roku funkcjonował on jako witryna lustrzana strony Naviny.by, zablokowanej za artykuły o białoruskich protestach.

Nawiny to jeden z najważniejszych portali informacyjnych na Białorusi, należący do niezależnej agencji informacyjnej BiełaPAN. Obecnie portal jest dostępny przez VPN - informacje publikuje także w sieciach społecznościowych.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Pod koniec sierpnia 2020 roku, na fali protestów przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich, ministerstwo informacji zablokowało Naviny.by za artykuły, które "negatywnie opisywały sytuację na Białorusi po zakończeniu cyklu wyborczego i dyskredytowały działalność instytucji państwowych' - chodziło między innymi o publikacje na temat fałszerstw wyborczych oraz torturowania uczestników protestów przez funkcjonariuszy struktur siłowych.

Nadszedł czas "ograniczeń, zakazów i kar"

Oprócz portalu Naviny.by zablokowano wówczas szereg innych stron internetowych, należących do mediów niezależnych i organizacji obywatelskich. 10 kwietnia nowy minister informacji Uładzimir Piarcou zapowiedział między innymi, że nadszedł czas "podjęcia odpowiednich ograniczeń, zakazów, a może i kar".

Wcześniej w poniedziałek ministerstwo informacji pozbawiło prawo do nadawania na Białorusi dostępnej dotąd w sieciach kablowych stacji Euronews.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: