Świat

"Bez ciebie twoje dziecko weźmie lizaka od obcego"

Świat

kidproofsafety.comOrganizacja Kidproof chce swoją kampanią szokować

Jak najlepiej pokazać rodzicom, na co narażone jest ich dziecko bez opieki? Wysyłając do centrum handlowego mężczyznę z lizakami. Dzieci wezmą je od razu. Niestety, może się zdarzyć, że staną się też wtedy ofiarami porwania. Międzynarodowa organizacja zajmująca się ochroną dzieci i podnoszeniem świadomości zagrożeń u rodziców stworzyła prostą, ale i szokującą kampanię społeczną.

Kidproof to działająca w 30 krajach na całym świecie organizacja edukująca rodziców w sprawie ochrony ich dzieci. W swoich kampaniach dotyka kwestii ich krzywdzenia i rzeczach, które powinni robić rodzice, by nie doszło do tragedii.

"Moment zaniedbania. Życie wypełnione żalem"

Kampania skupia się na porwaniach dzieci w Malezji, została jednak pokazana tak, by rodzice na całym świecie spojrzeli na ten problem przez swój pryzmat.

Członkowie organizacji zdecydowali się wysłać jednego ze swoich pracowników do centrum handlowego. Mężczyzna podchodził do pozostawionych bez opieki rodziców dzieci, które zostały same na "placach zabaw" i wręczał im lizaki.

"Zwabienie twojego dziecka zajmuje ułamek sekundy. Bacznie je obserwuj, nim będzie za późno. Moment zaniedbania. Życie wypełnione żalem" - tak organizacja podsumowuje to, co może spotkać nierozsądnych rodziców i ich pociechy.

Więcej o organizacji na stronie kidproofsafety.com.

Autor: adso/jk / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: kidproofsafety.com