Będzie ekstradycja dla sióstr ze Złotowa

Ekstradycja sióstr ze Złotowa
Ekstradycja sióstr ze Złotowa
TVN24
TVN24Ekstradycja sióstr ze Złotowa

Dwie siostry z okolic Złotowa, podejrzane o zabójstwo mieszkańca jednej z Wysp Kanaryjskich, zostaną wydane Hiszpanii. Taką decyzję podjął dziś Sąd Okręgowy w Poznaniu.

Sędziowie już raz zgodzili się na wydanie sióstr. Decyzję zakwestionował jednak Sąd Apelacyjny, który uznał, że Europejski Nakaz Aresztowania w przypadku obu kobiet zawiera braki formalne.

Sędziowie zdecydowali jednak o wydaniu sióstr, bo w tej chwili dokumenty spełniają wszystkie wymogi formalne. Braki stwierdzone przez Sąd Apelacyjny zostały przez stronę hiszpańską uzupełnione - powiedział wiceprezes Sądu Okręgowego w Poznaniu Henryk Komisarski.

Poznański sąd analizując materiał przedstawiony przez Hiszpanów uznał, że nie ma żadnych przeszkód do wydania Polek. - Mają tam gwarantowany rzetelny proces - podkreślił wiceprezes Komisarski. Sąd zgodził się na wydanie sióstr z jednym zastrzeżeniem - jeżeli kobiety zostaną skazane w Hiszpanii na więzienie, to karę będą odbywać w Polsce. Do zabójstwa mieszkańca jednej z Wysp Kanaryjskich doszło w lutym tego roku. Ciało Alfonsa R. znaleźli sąsiedzi miesiąc później. Obie Polki mieszkały u zamordowanego. Hiszpanie wydali za nimi Europejski Nakaz Aresztowania. Podczas ich zatrzymania w maju tego roku w ich rodzinnej miejscowości niedaleko Złotowa - policjanci znaleźli kartę kredytową Hiszpana. Dzisiejsza decyzja sądu nie jest prawomocna.

Źródło: IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości