Świat

Anonymous uderzyli w producenta gazu i kajdanek

Świat

Archiwum TVN24Gazu wyprodukowanego przez amerykańską firmę używały m

Hakerzy z grupy Anonymous poinformowali we wtorek, że włamali się do portalu amerykańskiej firmy Combined Systems Inc. z Jamestown w Pensylwanii, zarzucając jej sprzedawanie "obłąkańczej broni chemicznej wojskom i policjom na całym świecie".

Combined Systems sprzedaje najróżniejsze środki służące "kontrolowaniu tłumu", m.in. granaty z gazem łzawiącym, kajdanki. Dziennikarze informowali o znalezieniu pojemników z gazem łzawiącym tej firmy na kairskim placu Tahrir w czasie, gdy reżim obalonego później prezydenta Hosniego Mubaraka brutalnie rozprawiał się z demonstrantami.

Amnesty International informowała w ubiegłym roku, że firma Combined Systems dostarczyła ówczesnemu rządowi egipskiemu znaczne ilości drażniących środków chemicznych i gazu łzawiącego.

Hakerzy z grupy Anonymous ogłosili, że zaatakowali Combined Systems, ponieważ jest ona dostawcą "broni wykorzystywanej do represjonowania ruchów rewolucyjnych". Twierdzą, że wykradli informacje o klientach i pracownikach tej firmy. Kierownictwo Combined Systems nie wypowiedziało się na temat hakerskiego ataku.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN24