Dramat przed koncertem. Nie żyje pięć osób


W tłumie fanów oczekujących na algierski koncert popularnego rapera Soolkinga wybuchła panika. Ludzie tratowali się nawzajem usiłując dostać się na stadion, który był już przepełniony. Zginęło pięć osób, a 21 zostało rannych - poinformował portal TSA powołując się na źródła szpitalne.

Jak pisze Reuters, koncert w Algierze zgromadził tysiące ludzi.

Według TSA na godzinę przed koncertem przed jednym z wejść na stadion wybuchła panika. Fani artysty z wykupionymi biletami tratowali się nawzajem usiłując dostać się stadion, który był już przepełniony. Serwis internetowy prywatnych mediów arabskojęzycznych El Bilad poinformował o "dużej liczbie rannych" nie precyzując ich liczby. Portal TSA, powołując się na źródła szpitalne, pisze o pięciu ofiarach śmiertelnych i 21 rannych.

Panika wybuchła przed stadionem w Algierze

31 letni Abderraouf Derradji, znany jako Soolking, to popularny w Algierii raper, który karierę rozpoczął w 2013 roku. W swój repertuar wplata elementy reggae, soul, hip hopu oraz tradycyjnej algierskiej muzyki.

Jeden z jego utworów zatytułowany "La Liberte" (Wolność) jest często wykorzystywany podczas demonstracji kontestujących politykę władz.

Autor: momo/mtom / Źródło: PAP, Reuters, El Bilad

Pozostałe wiadomości