Świat

Abp Paetz u papieża

Świat

Czy Benedykt XVI przywróci Juliusza Paetza na stanowisko metropolity?
TVN24Czy Benedykt XVI przywróci Juliusza Paetza na stanowisko metropolity?

Arcybiskup Juliusz Paetz, już po raz trzeci od grudnia 2006 roku, wziął udział w środowej papieskiej audiencji generalnej. Po jej zakończeniu podszedł do papieża. Rozmawiali znacznie dłużej jest to w zwyczaju podczas tego typu spotkań.

Podczas tradycyjnego słowa wstępnego, w którym przedstawiani są pielgrzymi przybyli z poszczególnych krajów, wyjaśniono, że arcybiskup Paetz przybył do Watykanu z okazji 25. rocznicy święceń biskupich.

Arcybiskup Paetz został zwolniony w 2002 roku z urzędu metropolity poznańskiego przez Jana Pawła II w związku z zarzutami molestowania seksualnego.

Benedykt XVI do Polaków

Tematem papieskiej katechezy było życie świętego Augustyna, który jest jednym z największych mistrzów Benedykta XVI. - Życie świętego Augustyna jest przykładem działania Bożej łaski, która zawiłe dzieje człowieka kieruje ku poznaniu ostatecznej prawdy, ku zjednoczeniu z Chrystusem i ku posłudze Jego Kościołowi. Niech ta łaska przemienia naszą codzienność, aby znalazła swe spełnienie w szczęśliwej wieczności. Niech Bóg wam błogosławi - powiedział papież zwracając się do Polaków.

Obecna na audiencji delegacja Poczty Polskiej z okazji jej 450-lecia wręczyła Benedyktowi XVI małą replikę ufundowanego przez pracowników dzwonu, znajdującego się na Wałach Jasnogórskich w Częstochowie oraz komplet znaczków z Madonnami.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24