Na wodach norweskiego jeziora Borrevannet zaginął polski wędkarz. Bezskuteczna akcja ratunkowa, prowadzona w nocy z soboty na niedzielę, opóźniła się z powodu nieznajomości języka przez towarzyszy zaginionego.

Live Earth: 22 godziny grania od brazylijskiej Copacabany po stadion futbolowej drużyny Giants w amerykańskim New Jersey, największe gwiazdy światowej muzyki wołające o pomoc w obliczu zanieczyszczenia naszej planety. Co zostało po imprezie Al'a Gore'a? Góry śmieci.

Pakistańscy komandosi podjęli w niedzielę rano próbę wejścia na teren kompleksu Czerwonego Meczetu w Islamabadzie, od sześciu dni okupowanego przez radykałów islamskich.

Ponad miliard ludzi przed telewizorami i kilkaset tysięcy na koncertach w kilku miastach świata zgromadziło Live Earth - święto muzyki i Ziemi. Hasłem przewodnim było ocieplenie klimatu, a do walki z nim zachęcały ze scen gwiazdy.

Wielki Mur Chiński i Koloseum w Rzymie - między innymi te budowle znalazły się na nowej liście siedmiu cudów świata ogłoszonej w Portugalii. W głosowaniu wzięło udział 100 mln ludzi.

Dwa hotele ewakuowano z powodu wielkiego pożaru lasu, który wybuchł w pobliżu kurortu Bodrum w Turcji. Strażacy walczą z ogniem od sobotniego ranka. Rannych zostało ok. 20 osób.

10 tysięcy mieszkańców południowej części Japonii musiało opuścić swoje domy z powodu ulewnych deszczów, jakie nawiedziły wyspę Kiusiu. Woda wdarła się także do sklepów w większych miastach tego regionu.

Do starć antyfaszystowskich i lewicowych grup z policją ochraniającą legalną demonstrację Narodowo - Demokratycznej Partii Niemiec (NPD) doszło we Frankfurcie.

Co najmniej 180 osób zginęło, a ponad 300 zostało rannych w serii samobójczych zamachów w Iraku. Zamachowcy samobójcy zaatakowali w sobotę nad ranem na północ od Bagdadu - w rejonie miasta Tuz Churmato i w prowincji Dijala.

Uwolniony po prawie czterech miesiącach przetrzymywania przez porywaczy w Strefie Gazy dziennikarz BBC Alan Johnston przybył w sobotę do Londynu, skąd odleciał do Szkocji, by spotkać się z rodzicami i siostrą

Szwajcarski senator Dick Marty przygotował dla Rady Europy raport sugerujący, że w Polsce i Rumunii funkcjonowały tajne więzienia CIA. Zapowiedział jednak, że nawet przed sądem nie ujawni swoich źródeł informacji.

Dwa lata temu tuż przed godz. 9 rano na trzech stacjach londyńskiego metra jednocześnie wybuchły przytwierdzone do ciał terrorystów-samobójców bomby. Godzinę potem czwarta eksplodowała w miejskim autobusie. Zginęły w sumie 52 osoby.

Toksyczne środki, służące m.in. do produkcji płynu zapobiegającego zamarzaniu chłodnic w samochodach zastosowali do produkcji pasty do zębów "Spearmint" chińscy producenci. Pasta trafiła m.in. do szpitali i hoteli.

Miała romans z Lwem Trockim, była rewolucjonistką polityczną i obyczajową, ale przede wszystkim była znakomitą malarką. W Meksyku świętowano 100-lecie narodzin Fridy Kahlo.

Ledwie rozpoczęto sezon corridy w hiszpańskiej Pampelunie - i już dwie osoby są ranne. Na szczęście niegroźnie, i w miejsce całkiem spodziewane - w pośladek. ...

"Bożena" waży pięć ton, ma ponad dwa metry wysokości i pali osiem litrów oleju na godzinę. Sprawę zniknięcia wartej ponad dwa miliony złotych wojskowej maszyny do oczyszczania ziemi opisuje reporter TVN24 Marcin Firlej.

Papież Benedykt XVI przywrócił możliwość powszechnego odprawiania mszy według rytuału łacińskiego. Zgodnie z tradycyjnym mszałem będzie można też udzielać ślubu, chrztu i pogrzebu. Wdzięczność wyrażają lefebryści.

Ponad dwudziestu Irakijczyków zginęło, a co najmniej 40 zostało rannych w sobotnim zamachu samobójczym w miejscowości Tuz Churmato na północy Iraku, niedaleko granicy z Iranem.