Dwa i pół metra - jedynie tyle wynosił prześwit między ogromnym statkiem pasażerskim Sun Princess a mostem w Sydney. To największy statek jaki przepłynął pod słynnym mostem, nazywanym "wieszakiem".

Policja w Peru zarekwirowała prawie tonę kokainy. Narkotyki ukryte były w ciężarówce. Zatrzymano pięciu przemytników.

Jedna osoba nie żyje, a kolejna jest ranna. To tragiczny bilans starć tureckiej policji ze zwolennikami kurdyjskich separatystów. Na ulicach dwóch miast doszło do zamieszek w reakcji na śmierć 12 tureckich żołnierzy.

Węgierska policja rozpędziła ok. 200 zwolenników skrajnej prawicy, domagających się uwolnienia zatrzymanego dzień wcześniej swego przywódcy. Prawicowcy rzucali kamieniami i butelkami w policję, ta odpowiedziała gazem.

Filipińscy o amerykańscy żołnierze ćwiczyli wspólnie na Filipinach m.in. desantowanie wojsk. Po walce żołnierze raczyli się wojskową strawą - ryżem z rybami i bananami.

Do pięciu wzrosła liczba ofiar pożarów, jakie trawią Kalifornię. Ogień pochłonął już do tej pory półtora tysiąca km kw. terenu. Rannych jest 45 osób, w tym 21 strażaków.

Prokurator bada testamenty, które pozostawił po sobie zmarły na początku września Luciano Pavarotti. Istnieje bowiem podejrzenie, że co najmniej jeden z nich napisał pod czyjeś dyktando.

Około 20 tys. studentów demonstrowało w Wenezueli przeciwko planowanej reformie konstytucji. Żądali, by nowe prawo respektowało swobody obywatelskie - rozpędziła ich policja.

Dwa ładunki wybuchowe eksplodowały we wtorek w Dagestanie. W stolicy tego kraju - Machaczkale - ładunki raniły dwie osoby, a kilka godzin wcześniej w wybuchu w regionie Kazbek zginęła kobieta.

Amerykański wahadłowiec Discovery wystartował we wtorek o godzinie 17.38 polskiego czasu z dwutygodniową misją w kosmosie. Jego zadaniem jest dostarczenie modułu łącznikowego na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Potrzeba obrony przeciwrakietowej w Europie jest rzeczywista i moim zdaniem pilna - powiedział George Bush. Tymczasem szef Pentagonu Robert Gates jeszcze dziś zapewnał, że USA opóźnią uruchomienie tarczy, o ile Rosja będzie współpracować.

Po tym jak jeden więzień zginął w proteście w więzieniu, tysiące innych rozpoczęły strajk głodowy. Według palestyńskiej organizacji "Klub Skazańców", większość z pośród 10 tysięcy przetrzymywanych Palestyńczyków rozpoczęło głodówkę.

Jedenastu cywilów, cała kilkupokoleniowa afgańska rodzina zginęła w natowskim nalocie na zachodzie kraju - podały lokalne źródła. NATO informacje sprawdza.

Ekipy techniczne rozpoczęły tankowanie promu Discovery, który po południu wystartuje z kalifornijskiego Przylądka Canaveral. Prom zabierze na orbitę nowy moduł Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Ponad półtora tysiąca osób trzeba było ewakuować z tuneli metra w Tokio. Powód? Awaria prądu w czasie godzin szczytu. Pechowcy spędzili prawie godzinę w całkowitej ciemności, 12 metrów pod ziemią i bez klimatyzacji.

Południowych Koreańczyków jest w Iraku o trzystu więcej niż Polaków - 1,2 tys. Pod koniec przyszłego roku ma być ich jednak o połowę mniej - tak zapowiedział prezydent Ro Mu Hiun.

Paulo Sergio Pinheiro, specjalny sprawozdawca ONZ ds. przestrzegania praw człowieka, może wjechać do Birmy. Zgodę wyraziły władze w Rangunie, które kilka lat temu zabroniły Pinheirze wjazdu do kraju.

Wygrali walkę z rakiem,teraz chcą pomóc innym. Kilkadziesiąt osób, w tym muzycy zespołów The Alarm, Squeeze i Stray Cats zagrają koncert na Mount Evereście.