2,1 miliarda euro podatku zażądał bawarski urząd finansowy od właścicielki budki z kiełbaskami. Kobieta uznała roszczenie za absurdalne, ale urząd pozostał nieczuły na jej tłumaczenia.

Włoscy strażacy są przerażeni skalą podpaleń, która obejmuje coraz większe obszary kraju. Do szukania sprawców pożarów zaangażowano już nawet kryminologów , którzy mają ustalić kim mogą być podpalacze.

Indonezyjska policja znalazła ciała ośmiu osób, otrutych i zakopanych przez "czarnoksiężników", którzy mieli uczynić z nich bogaczy - podała w środę indonezyjska policja.

Kolejnym brytyjskim miastom grozi zalanie. Pod wodą są już Gloucester i Tewkesbury, ciągle rośnie poziom wody w uniwersyteckim Oksfordzie. Policja ewakuowała już mieszkańców blisko 300 domów.

- Mają takie same autorytarne i nacjonalistyczne tendencje, jak Putin, takie same ambicje, już potępione przez historię - mówi Bronisław Geremek w rozmowie z włoskim dziennikiem "La Repubblica".

Jak zwrócić publiczną uwagę na globalne ocieplenie? Można na przykład ...popływać w lodowatej wodzie Bieguna Północnego. Na taki nietypowy protest zdecydował się Brytyjczyk Lewis Gordon Pugh.

Ser i telefon komórkowy - między innymi taka zawartość pakunku wzbudziła podejrzenia służb bezpieczeństwa. Mimo braku konkretnych informacji o planach zamachów służby na lotniskach zostały postawione w stan podwyższonej gotowości.

Władze Kolumbii znalazły sposób na unieszkodliwienie większości z ponad stu tysięcy rozsianych po całym kraju min. Specjalnie szkolone szczury laboratoryjne potrafią - równie dobrze jak psy - wyczuć materiały wybuchowe.

Serbia chce, by Kosowo miało autonomię zamiast niepodległości. Tak zdecydował po ośmiu godzinach debaty serbski parlament.

Ewakuowano tysiące ludzi. Cztery osoby zginęły, kilkaset jest rannych. To tragiczny bilans pożarów szalejących na południu Włoch. Strażakom powoli udaje się opanować żywioł.

Obrazą i "pozostałością kolonialnego myślenia" nazwał Władimir Putin brytyjskie żądania wydania Londynowi Andrieja Ługowoja. Były agent KGB podejrzewany jest o zabicie Aleksandra Litwinienki.

Polska i Stany Zjednoczone nie będą reagować na sprzeciw Rosji wobec planów budowy tarczy antyrakietowej - oświadczył wiceminister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Papież Benedykt XVI przesłał na ręce metropolity szczecińsko-kamieńskiego abpa Zygmunta Kamińskiego wyrazy duchowej łączności i współczucia dla rodzin ofiar wypadku polskiego autokaru we francuskich Alpach.

Dramatopisarz i reżyser teatralny żydowskiego pochodzenia George Tabori zmarł w Berlinie w wieku 93 lat.

Sporo szczęścia mieli przechodnie i mieszkańcy jednej z kamienic na portugalskiej wyspie Sao Miguel na Azorach. Zdołali uciec z budynku, zanim się zawalił.