Afgańscy mediatorzy zagrozili talibańskim porywaczom użyciem siły dla uwolnienia dwudziestu dwóch zakładników z Korei Południowej, uprowadzonych 19 lipca, jeśli rozmowy nie przyniosą efektu.

Dwóch kamerzystów telewizyjnych i dwóch pilotów zginęło, gdy nad Phoenix w USA zderzyły się dwa śmigłowce, z których nadawano na żywo relację z akcji policyjnej.

Amerykański Kongres obniżył wymagania dla państw ubiegających się o zniesienie wiz, ale wciąż są za wysokie dla Polski.

Amerykańscy astronauci przed lotem w kosmos pili alkohol, a jeden z pracowników NASA psuł sprzęt - tak wynika z raportu NASA, do którego dotarł waszyngtoński "Tygodnik Lotniczy".

Dziewięć i sześć lat pozbawiania wolności - to wyroki, jakie usłyszało dwóch Polaków w Wielkiej Brytanii, którzy chcieli przemycić żywicę konopi indyjskich o wartości rynkowej prawie dwóch milionów funtów.

Trzy osoby zaginęły po zderzeniu dwóch statków w Zatoce Tokijskiej. Japońska Agencja do spraw Bezpieczeństwa na Morzu rozpoczęła śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności kolizji.

Londyn opuścili już rosyjscy dyplomaci wydaleni z Wielkiej Brytanii decyzją tamtejszych władz - poinformował w piątek wydział prasowy rosyjskiej ambasady w Londynie. Rosyjskie media informują, że Rosja także wyrzuca Brytyjczyków z Moskwy.

Mężczyźni mogą tam wejść, ale tylko po to, by zobaczyć wnętrze. Więcej nie mają czego szukać w "Nushi Canting", bo i tak nie zostaną obsłużeni.

Do niewielkiej eksplozji doszło na rosyjskim okręcie podwodnym, który był remontowany w stoczni w Siewierodwińsku nad Morzem Białym. Agencja Interfax informuje, że nie doszło do wycieku radiokatywnego.

Większość Rosjan popiera Kreml, który zdecydowanie odmawia wydania Brytyjczykom Andrieja Ługowoja. Tylko 7 proc. chce ekstradycji byłego szpiega KGB podejrzewanego o zabójstwo Aleksandra Litwinienki.

Niezależne obchody związane z deklaracją suwerenności Białorusi zapowiada na dziś miejscowa opozycja. Reżim Aleksandra Łukaszenki jest przygotowany - już nasilił represje.

Federalne Biuro Śledcze jest coraz bardziej zaniepokojone aktywnością chińskiego wywiadu - zeznał przed komisją sprawiedliwości Izby Reprezentantów dyrektor FBI Robert Mueller.

6-letni Shambo - byk z Walii usłyszał wyrok śmierci, bo był chory na gruźlicę. Protesty hinduskiej wspólnoty religijnej na nic się zdały - wczoraj pod eskortą policji byk trafił do rzeźni.

Potężna eksplozja wstrząsnęła lotniskiem na Pustyni Mojave w Kalifornii, gdzie odbywają się próby silników rakietowych i pionierskich samolotów kosmicznych. Dwie osoby zginęły, cztery są ciężko ranne.

Pięć osób zostało rannych w pożarze hotelu w centrum Rzymu. Uwięzieni w pokojach goście uciekali przed ogniem skacząc z okien.