Tysiące widzów na Placu Katedralnym w Wilnie śledziły w napięciu pełen ryzyka występ francuskiego akrobaty. Didier Pasquette wybrał się na nietypowy spacer - po 100-metrowej linie, zawieszonej 15 m nad ziemią.

Wielka Brytania wspomina Lady Di. W kaplicy Pałacu Buckingham odprawione zostało uroczyste nabożeństwo. W miejscach związanych z Księżną Dianą zebrały się tłumy. Ludzie składali kwiaty, palili znicze i wspominali księżną Walii.

Co najmniej 8 osób zginęło, a 60 zostało rannych w zderzeniu pociągów na przedmieściach Rio de Janeiro. Liczba ofiar może wzrosnąć ponieważ akcja ratunkowa wciąż trwa.

Wiele osób nadal uważa, że śmierć Diany nie była zwykłym wypadkiem, lecz zamachem zorganizowanym przez brytyjskie służby specjalne. Dlaczego Diana zginęła? Czy to był naprawdę wypadek?

W pobliżu izraelskiego portu Hajfa zderzyły się w czwartek wieczorem dwa statki. Dwóch marynarzy zaginęło, 12 innych udało się uratować - poinformowały izraelskie służby ratownicze.

To globalny problem, obecny w niemal 70 krajach - mówią naukowcy. Spożycie arszeniku, zawartego w wodzie pitnej i ryżu, może prowadzić do raka płuc i skóry, który ujawnia się dopiero po wielu latach od pierwszego zatrucia.

Obydwie strony (Serbia i Albania) zgodziły się na wstępnych, oddzielnych spotkaniach powstrzymać się od działań, bądź oświadczeń, które mogłyby zagrozić rozmowom pokojowym - powiedział wysłannik UE podczas rozmów w Wiedniu Niemiec Wolfgang Ischinger.

Kilkudziesięciu żołnierzy zaginęło w położonym na północnym zachodzie Pakistanu obszarze plemiennym, graniczącym z Afganistanem - poinformowały pakistańskie siły bezpieczeństwa.

W stolicy Chile, Santiago manifestanci protestowali przeciw neoliberalnym praktykom rządu. Doszło do walk z policją. Ponad 400 osób trafiło do aresztu.

Tysiące demonstrantów przyszły w środę wieczorem na plac Syntagma w centrum Aten, by zaprotestować przeciwko nieskuteczności państwa w walce z pożarami.

Setki strażaków walczyły z pożarem we hiszpańskiej prowincji Castellon. Ogień udało się ugasić, ale władze ostrzegają przed następnymi pożarami.

Rozwścieczony tłum podpalał samochody i stoczył regularną bitwę z policją w indyjskim mieście Agra, znanym ze słynnego mauzoleum Taj Mahal. Wszystko z powodu śmierci czterech rowerzystów potrąconych przez ciężarówkę.

Brytyjczycy postanowili uczcić Nelsona Mandelę i odsłonili jego pomnik w centrum Londynu. - Mandela nauczył świat, że możliwa jest sprawiedliwość bez zemsty - mówił w trakcie uroczystości Ken Livingstone, burmistrz brytyjskiej stolicy.

Czarny scenariusz się spełnia. - Znaleźliśmy statystyczny dowód na transmisję wirusa ptasiej grypy z człowieka na człowieka na Sumatrze - napisali naukowcy z Seattle w raporcie opublikowanym w piśmie "Emerging Infectious Diseases".