Władze Indonezji poinformowały, że do 23 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych silnego trzęsienia ziemi i wstrząsów wtórnych, które nawiedziły ten kraj w ostatnim tygodniu.

Sześć tysięcy ludzi manifestowało w sobotę w Waszyngtonie pod Białym Domem i Kongresem przeciwko wojnie w Iraku. Protestujący domagali się wycofania wojsk, a niektórzy ustąpienia prezydenta.

5 tys. osób domagało się ustąpienia socjalistycznego premiera Ferenca Gyurcsanya podczas demonstracji przed urzędem prezydenta na Wzgórzu Zamkowym w Budapeszcie. Rząd nie ma jednak zamiaru podawać się do dymisji.

Komunista Paolo Ferrero wezwał w sobotę imigrantów, by zorganizowali manifestację w obronie swych postulatów dotyczących liberalizacji procedury wydawania prawa pobytu. To wsadzenie kija w mrowisko - alarmują media.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zaproponował władzom w Berlinie rozpoczęcie rozmów o przyłączeniu się Niemiec do francuskich arsenałów nuklearnych - pisze w najnowszym wydaniu tygodnik "Der Spiegel".

Rosyjskie wyzwania coraz bardziej przypominają czasy zimnej wojny - pisze francuskie "Le Figaro" i wylicza przykłady: "bombowce w pobliżu przestrzeni powietrznej Skandynawii, wystrzelenie nowej rakiety, test megabomby".

Przywódca irackiej Al-Kaidy wyznaczył nagrody: większą za zabicie szwedzkiego rysownika za obraźliwe wyobrażenie Mahometa, mniejszą za zabicie wydawcy gazety, która rysunek zamieściła.

Szamil Burajew, kandydat na urząd prezydenta Czeczenii w 2003 r., został zatrzymany jako podejrzany o związek z zabójstwem dziennikarki Anny Politkowskiej - donosi "Komsomolskaja Prawda".

Liczba nielegalnych imigrantów umierających podczas próby przedostania się z Meksyku do Arizony wzrasta, pomimo wzmocnienia ochrony granicy - oświadczył amerykański ekspert medycyny sądowej Bruce Parks.

Nowomianowany premier Wiktor Zubkow znajduje się wśród pięciu kandydatów, którzy w przyszłym roku ubiegać się będą o fotel prezydencki - oświadczył prezydent Władimir Putin.

Watykan zgłasza stanowczy sprzeciw wobec możliwości odłączania pożywienia i płynów u pacjentów w stanie wegetatywnym, dzięki aparaturze medycznej podtrzymywanych przy życiu.

18 października była premier Pakistanu Benazir Bhutto ma wrócić do ojczyzny. Jak powiedział jeden z liderów Pakistańskiej Partii Ludowej, Bhutto "przywróci prawdziwą demokrację w kraju".

Bałtyk jest zagrożony wyciekiem ropy z wraków leżących na jego dnie - alarmuje szwedzka straż przybrzeżna. Niektóre ze statków zalegają na dnie od czasów II wojny światowej.

Na kary od 7 do 12 lat pozbawienia wolności zostali skazani przez Białoruski Sąd Najwyższy czterej oficerowie uznani za polskich szpiegów. Utajniony proces trwał tylko 10 dni.

Dziennikarze ANSA - największej agencji prasowej we Włoszech - zaczęli czterodniowy strajk. Powodem są planowane zwolnienia dziennikarzy, uzasadniane reorganizacją firmy.