Brytyjska telewizja BBC dotarła do agenta, którego doniesienia o istnieniu irackiej broni biologicznej miały być przyczyną amerykańskiej inwazji na ten kraj. Najprawdopodobniej to właśnie ukrywany teraz w Bawarii Irakijczyk wprowadził w błąd zachodnie służby wywiadowcze i rządy.

Demonstracja opozycji w Mińsku spacyfikowana. W manifestacji uczestniczyło ok. 4 tys. osób, dla setki z nich udział w obchodach Dnia Wolności skończył się aresztowaniem. Wielu innych zostało pobitych przez milicję.

"Dziewczyna Obamy" nie traci wiary w swojego kandydata i pracuje nad kolejnymi klipami. W najnowszym teledysku próbują przekonać Hillary Clinton, żeby zrezygnowała z wyścigu do Białego Domu i poparła Baracka Obamę.

Sklepy mięsne w Buenos Aires świecą pustkami, a mieszkańcy całej Argentyny zamiast o krwistych stekach muszą zacząć myśleć o diecie rybno-warzywnej. Wszystko z powodu przedłużającego się strajku hodowców bydła, którzy nie zgadzają się na wprowadzenie nowego podatku.

Może i powszechne jest przekonanie, że produkty opatrzone metką "made in China" nie są najwyższej jakości. Jednak Tybetańczycy w Indiach kierowali się, czymś innym urządzając wielkie ognisko z chińskich produktów.

Okazuje się, że nawet rozprawa sądowa, w której jest się oskarżonym, może niemiłosiernie wynudzić głównego zainteresowanego. Tak było w przypadku byłego prezydenta Peru Alberto Fujimoriego, któremu zarzuca się łamanie praw człowieka. Gdzie byłej głowie państwa najlepiej ucina się drzemkę? Na własnych procesach.

"Miss Bimbo" to gra internetowa dla młodych dziewczynek. Choć od niedawna jest na rynku, zdobyła sobie już rzesze fanek i przeciwników. "Bimbo" tłumacząc na język polski to: atrakcyjna, mało inteligentna kobieta utrzymywana przez bogatego, starszego mężczyznę...

Od kiedy pamięta zawsze chciała chodzić po wybiegu i być rozchwytywaną modelką. Gdy miała siedem lat na drodze jej szczęścia stanęła choroba. Dziś ma wszystkie cechy, żeby zostać gwiazdą wybiegów.

Nagie zdjęcie Carli Bruni pójdzie pod młotek w nowojorskim domu aukcyjnym Christie's. Za fotografię, która jest częścią większej kolekcji, właściciel spodziewa się dostać 3-4 tys. dolarów.

Żołnierze armii Komorów, małego wyspiarskiego państwa na Oceanie Indyjskim, wespół z wojskiem Unii Afrykańskiej opanowali zbuntowaną wyspę Anjouan, która od siedmiu lat rządziła się samodzielnie. Jej przywódca salwował się ucieczką w kobiecym przebraniu.

Władze zdominowanej przez muzułmanów Indonezji planują zablokowanie obywatelom dostępu do stron internetowych propagujących pornografię i przemoc.

Ponad 100 samochodów zderzyło się w karambolu na zaśnieżonej autostradzie A-1 łączącej Wiedeń z Salzburgiem. Co najmniej jedna osoba zginęła, a 25 zostało rannych.

Jeśli wojsko irackie i amerykańskie nadal będzie atakować szyicką Armię Mahdiego, Irakowi grozi "obywatelska rewolta". Tak twierdzi przywódca mahdystów, Muktada as-Sadr. Szyici chwycili za broń w kilku irackich miastach.

Yousaf Raza Gilani został zaprzysiężony przez prezydenta Perveza Musharrafa na nowego premiera Pakistanu. Przez kilka ostatnich lat Gilani był więźniem politycznym prezydenta.

Afganistan nie dostał jeszcze 10 miliardów dolarów obiecanej przez Zachód pomocy humanitarnej, donosi BBC. Jeszcze bardziej alarmująca jest struktura wydatków zachodniej pomocy.

Już około 140 osób zginęło w zamieszkach w Tybecie - poinformował premier tybetańskiego rządu na uchodźstwie. Tymczasem chińskie władze w Pekinie mówią o 19 ofiarach.