Na wschodnim wybrzeżu Australii rekin zaatakował i zabił we wtorek 16-latka - poinformowały miejscowe władze. Plaże w okolicy zostały po wypadku zamknięte.

Gdyby serce Jana Pawła II zostało pochowane w Krakowie na Wawelu, tak jak pragną przedstawiciele polskiego Kościoła, byłoby to bezprecedensowe wydarzenie w dziejach papiestwa - pisze we wtorek włoski dziennik "La Repubblica".

Główny negocjator USA Christopher Hill ostrzegł we wtorek, że zostało "mało czasu" na przezwyciężenie impasu w rozmowach na temat denuklearyzacji Korei Północnej.

Coraz więcej ofiar zamieszek w Haiti. Najnowszą jest mężczyzna zastrzelony podczas demonstracji przeciwko podwyżkom cen żywności. Bilans ofiar protestów sięgnął już pięciu.

Trzech śmiałków z organizacji walczącej o wolność Tybetu wspięło się na most Golden Gate w San Francisco, aby rozwiesić na nim swe hasła. Czerwony most jest jednym z symboli miasta, co zapewniło obecność mediów.

Znicz olimpijski nie tylko musi pięknie wyglądać, być estetycznie wykonany i mieć aerodynamiczny kształt. Oprócz tego - a może nawet przede wszystkim - nie powinien gasnąć.

Jestem optymistycznie nastawiony, że teraz, gdy mamy poparcie NATO dla planu umieszczenia systemu obrony antyrakietowej w Polsce i Czechach, osiągniemy ostateczne porozumienie z tymi krajami - powiedział podsumowując szczyt NATO w Bukareszcie podsekretarz stanu USA Daniel Fried.

Tegoroczne Nagrody Pulitzera rozdane. Bezkonkurencyjni okazał się amerykański dziennik "The Washington Post", który został nagrodzony w aż sześciu kategoriach.

Nieostrożna jazda i promile we krwi szofera oraz pościg paparazzi za limuzyną - to przyczyny tragicznej śmierci księżnej Diany i jej przyjaciela, Dodiego al-Fajeda. Londyński sąd po półrocznym procesie wydał wyrok, który kosztował brytyjskich podatników ponad 10 mln funtów.

Dalajlama prosi byłego prezydenta ZSRR Michaiła Gorbaczowa o pomoc. Duchowy przywódca Tybetańczyków chciałby, aby Gorbaczow włączył się w mediacje z Chińczykami, by znaleźć pokojowe rozwiązania "problemu Tybetu".

16 górników zostało hospitalizowanych po wybuchu w kopalni węgla kamiennego "Czerwonoarmijska-Zachidna" w obwodzie donieckim, na wschodzie Ukrainy - podała w poniedziałek agencja informacyjna UNIAN.

Dziewięciu radykalnych bojowników islamskich uciekło w poniedziałek z marokańskiego więzienia o zaostrzonym rygorze. Skazano ich na dożywocie za współudział w samobójczych zamachach w Casablance z 2003 roku, w których zginęło 45 osób.

Olimpijski ogień, pomimo licznych perturbacji, ostatecznie pokonał paryski etap. Na całej trasie sztafety trwały antychińskie protesty i z ich powodu organizatorzy musieli nawet na chwilę zgasić święty ogień. Zrezygnowano także z ceremonii przeniesienia ognia olimpijskiego przed paryskim ratuszem.

38 kalabryjskich mafiosów aresztowała podczas wielkiej obławy włoska policja na południu Włoch. W akcji wzięło udział około 300 funkcjonariuszy.

Dwie osoby zmarły w Hiszpanii na chorobę Creutzfeldta-Jakoba, czyli groźną dla ludzi odmianę choroby szalonych krów. O zgonach poinformowały w poniedziałek służby medyczne regionu Kastylia-Leon.

Antyislamski film "Fitna" wciąż będzie dostępny w Internecie. Przedstawiający Koran jako agresywną księgę i zachęcający do przemocy obraz Greeta Wildersa obejrzały już w sieci miliony ludzi. Wywołał on histeryczną reakcję w niektórych krajach islamskich.

Były kanclerz Gerhard Schroeder zdementował doniesienia mediów, jakoby był odpowiedzialny za skandal związany ze szkoleniami libijskiej służby bezpieczeństwa przez niemieckich komandosów. W Bundestagu pojawiają się wezwania do powołania komisji śledczej do wyjaśnienia tej sprawy.

Rosyjski parlament głosować będzie 8 maja nad zatwierdzeniem Władimira Putina na stanowisko premiera - poinformował Boris Gryzłow, przewodniczący Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu.

Do tragedii doszło podczas biegu maratońskiego w mieście Weliwerija na Sri Lance. Zamachowiec samobójca wysadził się w tłumie kibiców. Na miejscy zginęło 14 osób.