Wszyscy Polacy, którzy w piątek i sobotę utknęli na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie wrócili już do Polski - powiedział tvn24.pl rzecznik LOT-u Wojciech Kądziołka. Około stu osób było uwięzionych na terminalu przez śnieżyce szalejące w rosyjskiej stolicy.

- Litwa nie wprowadziła zakazu wwozu z Polski żywego drobiu w związku z wykryciem ptasiej grypy na fermach koło Płocka - zdementowała na antenie TVN24 wcześniejsze doniesienia Główny Lekarz Weterynarii Ewa Lech po rozmowie telefonicznej ze swoim litewskim odpowiednikiem. O wprowadzeniu zakazu informowała litewska Państwowa Służba ds. Żywności i Weterynarii.

82-letnia Włoszka od ośmiu lat chorowała na Alzheimera. Kiedy kilka dni temu trafiła do jednego z toskańskich szpitali, mąż postanowił skrócić jej cierpienia - na oczach personelu zastrzelił ją na szpitalnym łóżku.

Turecka armia wkroczyła do północnego Iraku w celu rozbicia grupy kilkudziesięciu kurdyjskich separatystów. W piątek rząd premiera Recepa Tayyipa Erdogana zezwolił siłom zbrojnym na przeprowadzenie tej transgranicznej operacji.

W gigantycznym koncercie charytatywnym zorganizowanym w Johannesburgu z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS uczestniczyło 50 tys. ludzi. Gorąco powitano Nelsona Mandelę, który mówił o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą wirus HIV i zachęcał do walki z AIDS.

Chiny to już nie tylko najludniejsze państwo na świecie i najszybciej rozwijająca gospodarka - od dziś to także kraj, z którego pochodzi najpiękniejsza kobieta. 23-letnia Zhang Zi Lin zdobyła w sobotę tytuł Miss World.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel skrytykowała organizację niedzielnych wyborów parlamentarnych w Rosji, szczególnie fakt ograniczenia działalności zagranicznych obserwatorów w trakcie głosowania.

Hiszpański policjant zginął w ataku separatystów baskijskich z ETA na południowym zachodzie Francji - podała francuska policja. Drugi funkcjonariusz jest poważnie ranny.

Prezydent Władimir Putin skierował w sobotę posłanie do uczestników obradującego w Moskwie IV zjazdu Kongresu Polaków w Rosji, w którym podkreślił wkład, jaki Polonia wniosła w rozwój Rosji.

Litewskie media podkreślają, że wczorajsza wizyta Donalda Tuska w Wilnie nie przyniosła żadnych konkretów jeśli chodzi o umowę dotyczącą mostu energetycznego.

Zakończyła się ewakuacja górników z kopalni węgla kamiennego im. Zasiadki w Doniecku na wschodniej Ukrainie. (...) Ofiar śmiertelnych nie ma - podały służby prasowe administracji obwodowej w Doniecku.

Liczba śmiertelnych ofiar powodzi w Papui Nowej Gwinei (państwo Oceanii) wzrosła do ponad 170. Jest to rezultat obfitych opadów, wywołanych tropikalnym cyklonem Guba.

Mężczyzna, który w piątek wziął zakładników w biurze Hillary Clinton w Rochester (stan New Hampshire), poddał się po sześciu godzinach konfrontacji z policją.

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zagroził wstrzymaniem eksportu ropy do USA, jeśli rząd amerykański podejmie próby destabilizacji jego kraju i ingerencji w niedzielne referendum na temat zmian w konstytucji. Nawiązał też do incydentu dyplomatycznego z królem Hiszpanii.

Happeningi, konferencje i marsze pamięci - tak na całym świecie, już po raz dwudziesty, obchodzić będziemy Światowy Dzień Walki z AIDS. W tym roku upłynie on pod hasłem "HIV: zacznijmy rozmawiać". Znakiem rozpoznawczym wszystkich zaangażowanych w kampanię ma być czerwona wstążka przypięta do ubrania.

Dramatyczne sceny rozegrały się na ulicach peruwiańskiego miasta Piura. Gdy policja chciała wysiedlić około 200 rodzin zamieszkujących tamtejsze slumsy ich mieszkańcy stawili zdecydowany opór.

W nalocie izraelskich samolotów w Strefie Gazy zginęło co najmniej czterech bojowników Hamasu. Według źródeł palestyńskich jest też kilku rannych.

38 milionów euro wolnych od podatku - tyle można wygrać, jeżeli poprawnie wytypuje się "szczęśliwy numerek" i sześć liczb w sobotnim losowaniu niemieckiego Lotto. To najwyższa suma w historii tamtejszej loterii, czyli od 1955 roku.