Są tematy, w których nie osiągnęliśmy pełnego porozumienia - przyznali Donald Tusk i Angela Merkel na wspólnej konferencji prasowej w Berlinie. Wskazali na gazociąg północny i muzeum upamiętniające II wojnę światową. Zapewnili jednak, że będą o tym jeszcze rozmawiać, gdyż w relacjach polsko-niemieckich nie będzie tematów tabu.

Szokującego odkrycia dokonał 65-letni Niemiec, podczas wycieczki do obozu w Oświęcimiu: na jednym z prezentowanych zwiedzającym zdjęć zobaczył swego ojca - esesmana z obozowej załogi. Ojciec dokonywał selekcji, który z więźniów zginie w komorze gazowej.

Kandydat Kremla na prezydenta Rosji Dmitrij Miedwiediew zaproponował we wtorek Władimirowi Putinowi, by ten stanął na czele rządu, jeśli on zostanie wybrany na prezydenta.

List Donalda Tuska, w którym przekonuje on do "ostatecznego zaniechania planu budowy Centrum Przeciwko Wypędzeniom" opublikował niemiecki "Bild Zeitung". Tusk przed południem przyleciał do Berlina.

Miasto Musa Kala - do niedawna narkotykowa twierdza talibów - zostało odbite przez afgańskie, amerykańskie i brytyjskie wojska. - Opór ekstremistów w Musa Kala dobiegł końca - podało ministerstwo obrony Afganistanu.

Około 120 uczestników rajdowego konkursu Rainforest Challenge wydostało się z pułapki, w jaką zamknął ich monsunowy deszcz. Już jutro rajdowcy, w tym dwie ekipy z Polski, wrócą do stolicy Malezji - donosi polska ambasada.

Śledztwo amerykańskiej policji w sprawie dwóch strzelanin, które miały miejsce w niedzielę pod obiektami religijinymi, wykazało, że strzelcem - w obu przypadkach - był ten sam mężczyzna.

Marszałek Senatu poprosił MSZ, by w trakcie jego wizyty w Argentynie ambasador RP w Buenos Aires - Zdzisław Ryn - został odsunięty od jego delegacji - pisze "Gazeta Wyborcza". Ambasador nie wyklucza, że złoży skargę prezydentowi.

Mniej niż 35 sekund - tyle zajęło Centralnej Agencji Wywiadowczej wydobycie informacji od czołowego członka Al-Kaidy Abu Zubajda. O tym, że czas przesłuchania był tak krótki, zdecydowały użyte podczas niego metody.

W poniedziałek, George Bush, wziął udział w kolejnym, acz uroczystym, dniu święta Chanuka. W ten sposób oddał cześć Danielowi Pearl'owi. Dziennikarzowi pochodzenia żydowskiego, który został uprowadzony a potem zamordowany w Pakistanie.

Libański parlament ponownie odroczył wybór prezydenta kraju, tym razem do 17 grudnia - poinformował w poniedziałek przewodniczący parlamentu Nabih Berri. To już ósme odroczenie głosowania od zakończenia kadencji Emila Lahuda.

Ludzie jedzący dużo czerwonego mięsa są bardziej zagrożeni kilkoma typami raka, a tym raka płuc i raka odbytnicy - mówi opublikowany w poniedziałek raport amerykańskich naukowców.

W poniedziałek, w sztokholmskiej filharmonii król Karol XVI wręczył medale i dyplomy tegorocznym laureatom Nagrody Nobla, jednak nie wszyscy uhonorowani mogli stawić się w Szwecji.

Unia Europejska jest bliska porozumienia w sprawie uznania deklaracji niepodległości Kosowa, pod warunkiem, że będzie to niepodległość przez nią koordynowana. Jednak do pełnej jedności brakuje jeszcze akceptacji Cypru, który o niepodległym Kosowie nie chce słyszeć.

Przywódca skrajnie prawicowej Narodowo- Demokratycznej Partii Niemiec (NPD) Udo Voigt w poniedziałkowym wywiadzie telewizyjnym podał w wątpliwość liczbę ofiar holokaustu i zażądał zwrotu ziem niemieckich utraconych po 1945 roku.

Główne związki zawodowe w Grecji zapowiedziały na środę strajk powszechny, który może sparaliżować kraj. Chcą w ten sposób wywrzeć nacisk na rząd, by dokonał zmian w planowanej reformie emerytalnej.

Wciąż ważą się losy piątkowej wizyty Lecha Kaczyńskiego w Brukseli. Jak dowiedziała się reporterka TVN24 Inga Rosińska, premier Donald Tusk wciąż nie zdecydował, czy na szczyt w Brukseli pojedzie sam, czy razem z prezydentem. Również ta sprawa może być tematem dzisiejszej rozmowy szefa rządu z Lechem Kaczyńskim.

Żołnierze Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe zatrzymali w Iraku Mohammeda E.S. - poinformował rzecznik dywizji ppłk Włodzimierz Głogowski. Terrorysta odpowiada między innymi za przemyt broni i rakiet.

- Zmiany klimatyczne jako globalne zagrożenie dla naszej cywilizacji oraz apele o działania zapobiegawcze ociepleniu klimatu - to główne wątki odczytów, wygłoszonych przez laureatów na ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla w Oslo - Ala Gore'a oraz przedstawiciela ONZ.

Indonezja wprowadziła 10-letni program ochrony zagrożonych wyginięciem orangutanów. Ekolodzy chcą chronić tropikalną dżunglę i nie pozwalać na osiedlanie się na jej terenie ludzi i zakładanie plantacji. Co roku tysiące orangutanów giną z powodu wycinania deszczowych lasów.