Francuski kontrwywiad rozbił siatkę logistyczną wspomagającą gałąź Al-Kaidy, która przyznała się do przeprowadzenia niedawnych zamachów w Algierze - poinformował francuski dziennik "Le Figaro".

Budowana przez Rosję elektrownia atomowa w Buszerze, na południu Iranu, nie zacznie działać wcześniej niż pod koniec 2008 roku - poinformował szef budującej elektrownię rosyjskiej firmy Atomstrojeksport Siergiej Szmatko.

Prawnuk byłego premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla został skazany w czwartek przez sąd australijski na trzy lata więzienia za udział w aferze narkotykowej. Wcześniej przyznał się, że świadomie rozprowadzał narkotyki.

Były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani stracił 13 punktów procentowych poparcia w wyścigu o republikańską nominację na prezydenta. Obecnie piastuje miejsce ex aequo z Mittem Romneyem.

Amerykański Kongres zatwierdził ustawę budżetową na rok 2008 nie wprowadzając żadnych poprawek do wersji zaakceptowanej już wcześniej przez Senat. Oznacza to m.in. 70 miliardów dolarów na wojny w Afganistanie i Iraku, mimo, że administracja prezydenta nie wyznaczyła terminów ich zakończenia.

Tradycyjne żarówki odchodzą do lamusa. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. Nowe prawo energetyczne nakazuje stopniowe przechodzenie na lampy fluorescencyjne, czyli popularne jarzeniówki i neonówki. Ustawę podpisał już prezydent George W. Bush.

Rada Bezpieczeństwa ONZ po raz kolejny nie zdołała przełamać impasu w sprawie przyszłości Kosowa. Unia Europejska i USA mówią, że wyczerpał się "potencjał do negocjacji".

Włoskie media już drugi dzień zastanawiają się, czy podczas rzymskiej wizyty Nicolasa Sarkozy'ego towarzyszyć mu będzie nowa przyjaciółka Carla Bruni. Jeśli tak, to u papieża razem raczej się nie pojawią.

Do tej pory wszyscy Polacy, którzy podróżowali na wschód tranzytem przez Białoruś mogli obejść się bez wiz. To się jednak zmieni i jak informuje MSZ od 1 stycznia 2008 r., albo nawet wcześniej, Polacy będą musieli mieć białoruskie wizy tranzytowe.

Władimir Putin został "Człowiekiem Roku 2007" amerykańskiego "Time'a". Przy okazji dziennikarzom tygodnika opowiedział o wierze w Boga, opozycji nie mówiącej po rosyjsku i Amerykanach, którzy nie powinni wtrącać się do polityki wewnętrznej Rosji.

Amerykanie zwolnili trzech Brytyjczyków przetrzymywanych do tej pory w bazie Guantanamo na Kubie. Nie wyjdą jednak na wolność - w Londynie czeka ich proces. Tymczasem francuski sąd już osądził swoich obywateli wcześniej zwolnionych z bazy.

Prace Henri Matisse'a, Vincenta van Gogha, czy też Wassily'ego Kandinsky'ego ze zbiorów Ermitażu i Galerii Tretiakowskiej rzadko kiedy opuszczały Rosję - teraz miały szansę zawędrować do Wielkiej Brytanii na okazjonalną wystawę. Mogły, ale w ostatniej chwili Rosjanie odwołali wydarzenie.

Pożar wybuchł w budynku znajdującym się tuż obok Białego Domu, niedaleko pokoju, w którym oficjalne spotkania organizuje Dick Cheney. Ewakuowano kilkuset rządowych pracowników. Nie podejrzewa się działania terrorystów.

Wybory prezydenckie w Korei Południowej wygrał zdecydowany faworyt Li Miung Bak. Zdobył 47,9 procent głosów. Jego rywale w wyborach zostali daleko w tyle.

Brawurowa akcja ratunkowa na Morzu Arktycznym. Dwunastoosobowa załoga rosyjskiego statku, który roztrzaskał się o skały, została ocalona przez Norwegów.

- W tym roku położyliśmy kres działalności 22 szpiegów i 71 agentów tajnych służb specjalnych - pochwalił się szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew. W liczbę szpiegów zaliczył m.in. brytyjskich dyplomatów wydalonych w związku ze sprawą Litwinienki, a także jednego Rosjaninia pracującego dla polskiego wywiadu.

- Na razie nie mogę potwierdzić terminu wyjazdu do Rosji, nie mam zaproszenia oficjalnego, formalnego ze strony rosyjskiej - powiedział premier Donald Tusk, który przebywa z wizytą u polskich żołnierzy w Iraku. - Przyjdzie ten stosowny czas, to obie strony będą wymieniać się wizytami - dodał.

Australijczycy będą śledzić ruchy japońskiej floty wielorybniczej, operującej w pobliżu wybrzeży Antarktydy. Chcą w ten sposób zgromadzić dowody potrzebne, by pozwać Japonię i przerwać coroczną rzeź morskich ssaków.

Policja w Zachodnim Yorkshire, w Anglii, znalazła zwłoki 23-letniego polskiego studenta. Na zwłoki natrafiono we wtorek po południu niedaleko miasta Huddersfield. - poinformowała BBC