Z brazylijskiego Muzeum Sztuki w Sao Paulo skradziono obrazy warte 100 mln dolarów. Z budynku zniknęły najcenniejsze eksponaty - dzieło Pabla Picassa i Candida Portinariego.

- Akcja polskich żołnierzy w Nangar Khel była błędem, a nie "działaniem kryminalnym" - tak według szefa MON Bogdana Klicha miał mu powiedzieć płk Martin Schweitzer, dowódca 4. grupy bojowej w Afganistanie, w której służyli Polacy oskarżeni o popełnienie zbrodni wojennej.

Japońscy wielorybnicy nie będą w tym roku polować na humbaki - to efekt międzynarodowych, głównie australijskich nacisków na Tokio, by chroniło morskie ssaki. Jednak tysiąc przedstawicieli innych gatunków waleni straci życie.

Odgadywanie przyszłej roli Władimira Putina w rosyjskiej polityce to ostatnio bardzo popularne zajęcie rosyjskich mediów. Najnowsze rosyjskie "Wiedomosti" szykują dla Putina stołek szefa Gazpromu.

Jak wykazało dochodzenie ws. śmierci księżnej Diany, jej kierowca, Henri Paul, na kilka godzin przed tragicznym wypadkiem w paryskim tunelu był pijany - podaje serwis BBC

Bomba zdetonowana przez zamachowca-samobójcę w meczecie 40 km od Peszawaru w Pakistanie miała prawdopodobnie zabić byłego ministra spraw wewnętrznych. Zamiast niego zginęło jednak co najmniej 50 przypadkowych osób. Kilkadziesiąt jest rannych.

Najsilniejsze od 20 lat trzęsienie ziemi nawiedziło wschodnie wybrzeże Nowej Zelandii. Według wstępnych informacji 11 osób zostało lekko rannych. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych.

Ponad pięć ton dynamitu potrzebowali Chińczycy do wysadzenia jednej z kopalni. A wszystko po to, żeby pozyskać "czarne złoto", czyli najwyższej jakości węgiel. To największa taka operacja w azjatyckim kraju od 10 lat.

Pleśniowe sery i żabie udka są dla mięczaków. Chcesz błysnąć w towarzystwie kulinarnym gustem? Pojedź do Paryża i opowiedz znajomym, jak wyśmienicie smakuje kawior - ale nie ten z bieługi, czy podrzędnego jesiotra. Francuzów ogarnęło szaleństwo slow-foodów, czyli przysmaków, których autorami są... ślimaki.

- Turcja nie leży w Europie, ale w Azji Mniejszej - oznajmił prezydent Francji Nicolas Sarkozy w wywiadzie dla watykańskich mediów. I zapewniał: - Taka jest rzeczywistość geograficzna.

Elżbieta II, która ma obecnie 81 lat stała się najstarszą osobą, która kiedykolwiek zasiadała na brytyjskim tronie. Najstarszą, ale nie najdłużej panującą, do rekordu ustanowionego przez królową Wiktorię brakuje jej jeszcze 9 lat.

Prezydent Francji Nicolasa Sarkozy rozpoczął wizytę we Włoszech od audiencji u Benedykta XVI. Prezydent Francji i papież rozmawiali w cztery oczy przez 25 minut. I chyba przypadli sobie do gustu mimo, że "wejście" Nicolas Sarkozy miał niezbyt fortunne.

Air France jako "pierwsza linia lotnicza na świecie" umożliwiła pasażerom korzystanie podczas lotu z telefonów komórkowych w celu wysyłania i odczytywania sms-ów - poinformowała w czwartek firma w komunikacie.

Trzynaście osób zginęło, a dziesięć zostało rannych w czwartek w samobójczym zamachu na policyjny punkt rekrutacyjny w prowincji Dijala na północny Iraku - podała miejscowa policja.

Od czwartku kierowcy w Wielkiej Brytanii, którzy zostaną przyłapani na rozmowie przez telefon komórkowy lub pisaniu smsa za kierownicą, muszą się liczyć z pójściem do więzienia na dwa lata i nieograniczoną grzywną.

Francuski kontrwywiad rozbił siatkę logistyczną wspomagającą gałąź Al-Kaidy, która przyznała się do przeprowadzenia niedawnych zamachów w Algierze - poinformował francuski dziennik "Le Figaro".

Budowana przez Rosję elektrownia atomowa w Buszerze, na południu Iranu, nie zacznie działać wcześniej niż pod koniec 2008 roku - poinformował szef budującej elektrownię rosyjskiej firmy Atomstrojeksport Siergiej Szmatko.