Europarlament zgodził się na otwarcie Konferencji Międzyrządowej mającej przyjąć Traktat Reformujący UE, a także przyjął raport na temat mandatu. Posłowie PiS zgłosili odrębne zdanie, bo mandatu nie uznano "za oczywisty sukces".

Amnesty International zaapelowała do Teheranu, by nie kamienować Iranki skazanej na śmierć za cudzołóstwo. Jej partnera stracono juz tydzień temu.

Traktatu Reformujący już w październiku, rozszerzenie strefy Schengen, wzmocnienie gospodarki i pozycji UE w świecie - to priorytety portugalskiego przewodnictwa, która w tym półroczu kieruje działaniem Unii Europejskiej.

Zdaniem Aleksandra Szczygły, propozycja w sprawie tarczy antyrakietowej złożona przez Władimira Putina prezydentowi USA miała przede wszystkim zaskoczyć George'a W. Busha i była obliczona na efekt propagandowy w Europie Zachodniej.

Europarlament ma w środę przedstawić swoje stanowisko w sprawie ustaleń szczytu UE z czerwca i projektu nowego Traktatu. - Wygląda na to, że polscy eurodeputowani "odpuszczają" walkę o wzmocnienie polskiej pozycji po 2017 roku - relacjonuje korespondentka TVN24 Inga Rosińska.

Tylko Kościół katolicki zasługuje na miano Kościoła Chrześcijańskiego - głosi Watykan w swoim najnowszym dokumencie. Pojęcie to rozszerza na prawosławie, ale już nie na kościoły protestanckie.

14 filipińskich żołnierzy zginęło przy próbie odbicia katolickiego księdza z rąk muzułmańskich separatystów. 10 z nich po śmierci rebelianci odcięli głowy.

Jak podają pakistańskie władze - ostatecznie zakończyło się oblężenie Czerwonego Meczetu. Bilans walk to ponad 60 zabitych - w tym 8 żołnierzy i główny mułła - Abdul Rashid Ghazi. Uwolniono również 50 kobiet i dzieci, które były więzione w podziemiach meczetu.

Europarlament ma w środę przedstawić swoje stanowisko w sprawie ustaleń szczytu UE z czerwca i projektu nowego Traktatu.

Kilkanaście tysięcy sztuk broni z trafiło do hutniczego pieca w Sogamoso w Kolumbii. Karabiny, pistolety, granatniki i moździerze skonfiskowały władze, bądź dobrowolnie oddali je lewicowy partyzanci, prawicowe bojówki i przestępcy.

Dwie osoby nie żyją, a trzy są poważnie ranne po tym, jak mały samolot runął na jeden z domów na przedmieściach Orlando w USA. Pilot próbował awaryjnie lądować.

Szczątki ponad 450 osób zostaną pochowane dziś w Srebrenicy w Bośni - w rocznicę masakry 8 tysięcy tamtejszych muzułmanów dokonanej przez serbskich żołnierzy.