W autonomicznej Abchazji doszło do starcia gruzińskiej policji z rosyjskimi żołnierzami, którzy stacjonują tam w ramach sił pokojowych. Nie jest jasne kto był agresorem. Pewne jest, że Rosjanie przy użyciu broni wzięli do niewoli pięciu policjantów z Gruzji.

Jedynie "do 70" obserwatorów z OBWE zaprosiła Rosja na wybory parlamentarne, które odbędą się 4 grudnia. - To bezprecedensowa próba ograniczenia naszej działalności - alarmuje OBWE. Liczba wszystkich zaproszonych obserwatorów to około 300, 2 lata temu było ich 4 razy więcej.

Polski żołnierz trafił do szpitala po eksplozji bomby pułapki w Afganistanie. Stan kapitana Artura R. z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej jest stabilny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Negocjacje z Czechami i Polską nie tylko nie zostały wstrzymane, ale zostały podjęte kroki, by je przyspieszyć - głosi oświadczenie rosyjskiego MSZ na temat planowanej budowy amerykańskiej tarczy rakietowej w Europie.

Sytuacja jak za czasów radzieckich: setkom Rosjan nakazano uczestnictwo w wiecach poparcia dla prezydenta Rosji Władimira Putina - pisze w dziennik "Guardian", powołując się na tajne rosyjskie instrukcje.

Belgijski uciekinier, zwany również "Królem zbiegów", został złapany w Holandii. Schwytano go krótko po tym, jak... napadł na salon motocyklowy w Hadze.

Co najmniej 50 talibów zginęło, a 250 jest w okrążeniu, po tym jak wojska rządu i międzynarodowej koalicji przystąpiły do kontrofensywy na południu Afganistanu. Z terenów walk masowo uciekają cywile.

Birmańska junta zmusza do służby w wojsku nawet dziesięcioletnie dzieci - donosi raport Human Rights Watch. Junta stara się w ten sposób uzupełnić trapionej przez dezercje armii.

Spłonęło 21 domów, ogień objął 15 tysięcy hektarów a wszystko przez... małego chłopca. Według ostatnich ustaleń to bawiący się zapałkami chłopiec wywołał jeden z tragicznych pożarów, jakie trawiły ostatnio rejon Los Angeles.

Buddyjscy mnisi wyszli na birmańskie ulice po raz pierwszy od wrześniowej fali protestów, spacyfikowanych przez policję. Przez godzinę maszerowali przez miasto Pakokku na północy kraju.

- Moja adoptowana córka ma teraz żonę. Jestem zawiedziony - zwierzył się zdumionemu narodowi kambodżański premier i zerwał z córką kontakty. Jednocześnie zaapelował do obywateli o... niedyskryminowanie homoseksualistów.

- To zamach terrorystyczny - tak rosyjskie władze określiły przyczynę eksplozji autobusu w mieście Togliatti, w obwodu samarskim. Zginęło w niej osiem osób, a 56 zostało rannych.

Dziś Halloween, czyli amerykańska odmiana Wszystkich Świętych, wywodzące się ze starożytno-celtyckich oraz pogańskich tradycji. To czas duchów, strachów i horrorów wszelkiej maści.

Pensja francuskiego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego, niespełna sześć miesięcy po jego nominacji, została we wtorek potrojona na mocy decyzji parlamentu. Francuscy deputowani postanowili podnieść prezydenckie miesięczne uposażenie z 6 000 do 19 331 euro netto, zrównując je tym samym z pensją premiera Francoisa Fillona.

Podczas rozkładania nowego panelu baterii słonecznych Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) został on naderwany. Operacja została wstrzymana. To zdarzenie postawiło pod znakiem zapytania dalszą rozbudowę kompleksu orbitalnego.

Minister spraw zagranicznych Kuby Felipe Perez Roque rozwiał oczekiwania tych, którzy spodziewają się zmian na Kubie po śmierci Fidela Castro i zapowiedział "więcej rewolucji i więcej socjalizmu".

- Jedna osoba zginęła, a 42 osoby zostały ranne, w tym kilkanaście poważnie, w wybuchu gazu w Bondy pod Paryżem - poinformowały francuskie służby ratownicze.