Hiszpański trawler przystosowany do połowu tuńczyków został opanowany i uprowadzony przez piratów w pobliżu wybrzeży Somalii - poinformowały w niedzielę hiszpańskie media. Najpierw ostrzelali z granatników statek "Playa de Bakio", a później dokonali abordażu.

W poniedziałek rano przeprowadzono udanej próby rakiety balistycznej o zasięgu 2000 km - poinformowało dowództwo sił zbrojnych Pakistanu. Do tej pory Pakistańczycy nie dysponowali rakietą do przenoszenia ładunków nuklearnych o tak dużym zasięgu.

Śledczy Departamentu Stanu USA odkryli, że jedna z firm zajmujących się oprogramowaniem prezydenckiego samolotu Air Force One przekazała rosyjskiej firmie dane dotyczące systemu nawigacji maszyny.

- Jesteście narodem wybranym, ludem odkupionym i to powinno być źródłem radości i nadziei - powiedział Amerykanom na zakończenie pielgrzymki papież Benedykt XVI. Włoska agencja ANSA, podsumowując wizytę głowy Kościoła w USA, pisze, że Ameryka zmieniła styl papieża.

Fernando Lugo, były biskup katolicki, a dziś przewodniczący opozycyjnej centrolewicowej koalicji, najprawdopodobniej zostanie nowym prezydentem Paragwaju.

Legioniści, centurioni, cesarze - taki widok mieszkańcy Rzymu i turyści mogli podziwiać na ulicach stolicy Włoch. Uroczystą paradę zorganizowano dla uczczenia urodzin stolicy Włoch.

Za zaglądanie do sypialni głowy państwa można w Rosji słono zapłacić. Przekonała się o tym gazeta, która zapowiedziała ślub Władimira Putina z gimnastyczką Aliną Kabajewą. Najpierw zawieszono jego wersję drukowaną, potem - stronę internetową.

Benedykt XVI oddał w niedzielę na Ground Zero w Nowym Jorku hołd ofiarom zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Papież modlił się też za pokój między narodami.

Kilkunastu Tybetańczyków ogoliło głowy podczas protestu przed chińskim konsulatem w Melbourne w Australii. W demonstracji wzięło udział około 50 osób, które wezwały chiński rząd do zaprzestania łamania praw człowieka.

Kilka budynków zostało zniszczonych w wyniku eksplozji bomby podłożonej przez terrorystów z ETA. Nie było ofiar. Zamach miał miejsce w mieście Elgoibar w Kraju Basków.

Co najmniej 15 osób zginęło i 35 zostało rannych, w pożarze dyskoteki w stolicy Ekwadoru.

W niedzielę o godz. 15.30 polskiego czasu papież będzie się modlił w strefie Ground Zero, gdzie stały wieże World Trade Center. W sobotę na spotkaniu z młodzieżą papież mówił o swojej młodości w hitlerowskich Niemczech.

Radykalny duchowny szyicki Muktada as-Sadr zagroził w sobotę rządowi Iraku "otwartą wojną", jeśli ten nie zaprzestanie akcji przeciw jego bojówkom. As-Sadr dodał, że to ostatnie ostrzeżenie.

Silvio Berlusconi wrócił do władzy we Włoszech, papież w USA tłumaczył się z pedofilii wśród księży, a nad globem zawisło widmo głodu. To najważniejsze wydarzenia na świecie, o których pisaliśmy w tym tygodniu w tvn24.pl

Dziewięć osób zginęło, a 35 odniosło poważne obrażenia w wypadku autobusu, do którego doszło w sobotę na południu Hiszpanii. W autokar uderzył samochód terenowy. Jego kierowca był pijany.

Z samochodów zaparkowanych przy berlińskich kradli poduszki powietrzne, radia, systemy GPS - słowem - co popadnie. Piotr S. i Roman S. trafili jednak w końcu na "niewłaściwe" auto... Niewłaściwe bo należące do byłego szefa niemieckiej dyplomacji Joschki Fischera. Skutek? Polacy siedzą już w areszcie.

Dokładnie o godzinie 10:51 czasu warszawskiego rosyjski statek kosmiczny Sojuz z trzema osobami na pokładzie powrócił na ziemię. Przez kilkadziesiąt minut nikt nie wiedział jednak, gdzie tak naprawdę wylądowali kosmonauci. W końcu statek udało się odnaleźć - 420 kilometrów od planowanego miejsca lądowania.

Przewodnicząca w tym półroczu Unii Europejskiej Słowenia poinformowała, że nie zaprosi dalajlamy do Brukseli na spotkanie z ministrami spraw zagranicznych "27". Zaproszenie takie dla duchowego przywódcy Tybetu sugerował wcześniej Paryż.

Jedenastu żołnierzy zginęło w katastrofie lotniczej w pobliżu miasta Uruapan, w zachodnim Meksyku. Tylko jeden z lecących maszyna żołnierzy ocalał i z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.