Nie życzę sobie, aby Nicolas po raz kolejny się ożenił - kategorycznie stwierdza matka prezydenta Francji Andree Sarkozy na łamach francuskiego tygodnika "Point de Vue". 80-letnia pani Sarkozy nie chce widzieć żadnej panny młodej.

NASA powiadomiła w piątek czasu polskiego o przełożeniu o kolejny dzień startu promu kosmicznego Atlantis. Próba zostanie podjęta w sobotę.

"Szkocka" za 30 tys. dolarów, whisky wyprodukowana na bazie receptury pierwszego prezydenta USA Jerzego Waszyngtona, czy koniak z 1811 ku czci cesarzowej Józefiny? Czemu nie. Wszystko to będzie można kupić na sobotniej aukcji w Nowym Jorku.

Ministrowie spraw zagranicznych państw NATO opowiedzieli się za utrzymaniem obecnej polityki wobec Iranu, który wbrew naciskom Zachodu kontynuuje wzbogacanie uranu.

Przewagą zaledwie dwóch głosów rząd Romano Prodiego uzyskał wotum zaufania we włoskim Senacie. Decyzję w sprawie wotum połączono z głosowaniem nad budzącym wielkie emocje dekretem o zaostrzeniu walki z przestępczością.

Czeskie ministerstwo spraw zagranicznych krytykuje sposób, w jaki Amerykanie informują Pragę o sprawach bezpieczeństwa w kontekście planowanej tarczy antyrakietowej.

Nawet 2600 euro będą musieli zapłacić Francuzi, którzy w przyszłym roku kupią toksyczne samochody. Ci, którzy kupią auta ekologiczne, mogą liczyć na dopłatę państwa.

Francja i Niemcy chcą wspólnie pracować nad francuskim projektem Unii Śródziemnomorskiej - uzgodnili w Paryżu kanclerz Angela Merkel i prezydent Nicolas Sarkozy.

W Żytawie w Saksonii podpisano porozumienie o nadzorowaniu regionu pogranicza Polski, Niemiec i Czech przez wspólne patrole policjantów z trzech państw.

Aleksander Kudajczyk jest absolwentem Katowickiej Akademii Muzycznej. Do tej pory pracował jako sprzątacz na Uniwersytecie w Glasgow. W przyszłym tygodniu rozpocznie pracę jako profesjonalny pianista - napisał dziennik "The Scotsman".

Planowany na dziś na godzinę 22.31 czasu polskiego start promu kosmicznego Atlantis został przełożony z powodów technicznych o co najmniej 24 godziny - informuje amerykańska agencja kosmiczna NASA.

Polska zmienia zdanie ws. Dnia Przeciwko Karze Śmierci. - Decyzję podjął w środę premier Donald Tuska - powiedział w Brukseli wicepremier i szef MSWiA, Grzegorz Schetyna. - To jest decyzja odsuwająca nasze weto i nasz protest - dodał.

Rosyjski prezydent Władimir Putin nie będzie na razie zasiadał w Dumie Państwowej, mimo iż zdobył mandat startując z listy partii Jedna Rosja - poinformował przedstawiciel zwycięskiego ugrupowania.

Przebywający z wizytą na Ukrainie prezydent Lech Kaczyński, został uhonorowany tytułem Doktora Honoris Causa Narodowej Akademii Administracji Państwowej przy prezydencie Ukrainy.

Ma 140 lat, 25 metrów wysokości i waży prawie 3 tony - tak wygląda świerk, który stanął na Placu świętego Piotra w Watykanie. Drzewo pochodzi z Doliny Badia w Górnej Adydze w Dolomitach.

Po zawieszeniu uczestnictwa w traktacie o ograniczeniu sił konwencjonalnych w Europie (CFE) Rosja może zwiększyć liczebność sił zbrojnych przy swoich zachodnich granicach - poinformował były szef komisji spraw zagranicznych Dumy Konstantin Kosaczow.

Jesteśmy gotowi do otwarcia nowego rozdziału w stosunkach polsko-niemieckich - oświadczył w Berlinie Radosław Sikorski. Szef MSZ spotkał się dziś ze swoim niemieckim odpowiednikiem Frankiem-Walterem Steinmeierem.

Jedna osoba zginęła a, pięć zostało rannych w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego podłożonego w budynku, w którym znajduje się firma prawnicza, w której do niedawna pracował prezydent Francji Nicolas Sarkozy.