W ostatnich tygodniach w dawnym domu Petera Tobina, skazanego na dożywocie za zamordowanie 23-letniej Polki, znaleziono kolejne dwa ciała. Media spekulują jednak, że morderca może być sprawcą śmierci nawet 15 ofiar.

Niedziela jest już piątym dniem strajku francuskich transportowców. Nadal sparaliżowana jest komunikacja kolejowa, stoi także transport miejski w Paryżu.

Czterej funkcjonariusze kanadyjskiej policji, którzy użyli paralizatora i śmiertelnie porazili polskiego imigranta Roberta Dziekańskiego na lotnisku w Vancouver, zostali przeniesieni do innych zadań - informuje kanadyjska policja federalna.

Fala powodziowa zalała drogi, domy, zniszczyła mosty, sieć kolejową i energetyczną na północy Grecji. Ulewny deszcz spowodował, że wiele rzek wystąpiło z brzegów. W niektórych regionach wprowadzono stan wyjątkowy.

Ma prawie 80 metrów, waży 280 ton i zużywa mnóstwo prądu, bo świeci tysiącami kolorowych lampek. W Porto, drugim co do wielkości Portugalskim mieście stanęła najwyższa europejska choinka. Będzie można ją oglądać do 7 stycznia.

- Władze Pakistanu muszą znieść trwający od dwóch tygodni stan wyjątkowy i uwolnić osoby zatrzymane ze względów politycznych - stwierdził specjalny wysłannik rządu USA John Negroponte, który przyjechał z wizytą do Pakistanu.

336 tys. euro zapłacił prywatny kolekcjoner z jednego z krajów europejskich za jeden z pierwszych aparatów małoobrazkowych na świecie - Leicę z 1923 roku. Jest to najdroższy małoobrazkowy aparat fotograficzny sprzedany kiedykolwiek na aukcji i drugi najdroższy aparat fotograficzny w ogóle.

Dawny przywódca albańskich partyzantów,dziś lider Demokratycznej Partii Kosowa Hashim Thaci obwieścił w nocy wygraną swojej partii w sobotnich wyborach parlamentarnych. - Dziękuję wszystkim tym, którzy pomogli w osiągnięciu tego zwycięstwa - mówił na wiecu w stolicy Kosowa Prisztinie.

W kilku kanadyjskich miastach odbyły się uroczystości upamiętniające śmierć Roberta Dziekańskiego - Polaka, który zmarł na lotnisku gdy porazili go paralizatorem funkcjonariusze kanadyjskiej policji. Po tym zdarzeniu kanadyjski rząd rozważa ograniczenia w ich używaniu.

Czekających na "dzień sądu ostatecznego" jest co najmniej trzydziestu. Członkowie sekty zamierzają siedzieć w pieczarze do maja, gdy według ich lidera Piotra Kuzniecowa nadejdzie koniec świata. Guru nie dołączył jednak do swoich wyznawców bo wcześniej został aresztowany i skierowany do szpitala na badania psychiatryczne.

Dwóch rannych policjantów i kilkanaście zatrzymanych osób - to bilans zamieszek na przedmieściach miasta Van w połudnowo-wschodniej Turcji. Demonstranci zaatakowali funkcjonariuszy ponieważ nie chcieli dopuścić do zatrzymania trojga przedstawicieli prokudyjskiej Demokratycznej Partii Społecznej.

- Pokusa eutanazji jest jednym z najbardziej niepokojących objawów kultury śmierci, szerzącej się zwłaszcza w społeczeństwach dobrobytu - pouczał lekarzy i pielęgniarki papież Benedykt XVI.

1723 osoby zabite i tysiące rannych - to podawany przez władze Bangladeszu dotychczasowy bilans zabójczego cyklonu, który szalał nad tym krajem w czwartek. Agencje prasowe mówią nawet o kilku tysiącach ofiar.

Oprócz zatrzymanego w Moskwie wiceministra Siergieja Storczaka, w rękach policji znaleźli się również dwaj moskiewscy biznesmeni. Cała trójka jest oskarżona przez prokuraturę o "próbę defraudacji przez zorganizowaną grupę poważnych sum pieniędzy z budżetu państwa".

Wojsko Polskie nie zapewni adwokatów żołnierzom oskarżonym o zabójstwo afgańskich cywilów - informuje newsweek.pl. Nie chodzi jednak tylko o ten konkretny przypadek - armia po prostu nie zapewnia swoim żołnierzom wojskowych obrońców.

Dowództwo NATO w Afganistanie prowadzi śledztwo w sprawie śmierci cywila, który zmarł od strzałów oddanych przez kanadyjskich żołnierzy. Kanadyjczycy zapewniają, że był to wypadek.

- Stosunki między Kościołem katolickim a państwem Izrael były lepsze, gdy nie utrzymywały one relacji dyplomatycznych - te słowa byłego nuncjusza apostolskiego w Izraelu, spowodowane niechęcią izraelskiego parlamentu do ratyfikowania porozumienia z Watykanem, wywołały ostry protest Tel Awiwu.

- Nie zniosę stanu wyjątkowego, dopóki w kraju nie zapanuje spokój - zapowiedział prezydent Pakistanu Pervez Musharraf w rozmowie z zastępcą sekretarza Stanu USA Johnem Negroponte.