Nadzieja na kompromis w sprawie traktatu Reformującego UE i spostrzeżenie, że wizyta jest częścią kampanii wyborczej - to główne wątki komentarzy niemieckiej prasy dotyczące dzisiejszej wizyty Lecha Kaczyńskiego w Berlinie.

Prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush spotka się z duchowym przywódcą Tybetu Jego Świątobliwością XIV Dalajlamą. Na pewno nie spodoba się to Chińczykom.

Rodziny trzech zastrzelonych 16 września w Bagdadzie Irakijczyków, złożyły w trybunale federalnym w Waszyngtonie pozew przeciwko amerykańskiej firmie Blackwater, której pracownicy zastrzelili wówczas 17 osób, a ranili 22.

W niedzielę turecka artyleria zbombardowała terytorium północnego Iraku, próbując odciąć drogę ucieczki kurdyjskim separatystom - wojsko otrzymało też zgodę premiera na wkroczenie do kurdyjskiej części Iraku.

Były dowódca włoskiej Gwardii Finansowej, czyli policji skarbowej, generał Roberto Speciale stał się głównym bohaterem mediów po tym, jak prasa ujawniła, że kazał dowozić sobie świeże ryby służbowym samolotem służącym do obserwacji terenu.

33-letni Japończyk odpowie przed sądem za zamordowanie kobiety, która za pośrednictwem sieci zwróciła się do niego o pomoc w popełnieniu samobójstwa.

Już wkrótce w Bułgarii powstanie instytucja, której zadaniem będzie rozprawienie się z korupcją w państwie. Decyzję o powołaniu Agencji Bezpieczeństwa Narodowego parlament podjął jednomyślnie po wielu aferach korupcyjnych z udziałem urzędników państwowych.

"Wieczni faworyci" – Philips Roth, Mario Vargas Llosa, Joyce Carol Oates czy Amos Oz znów obeszli się smakiem. Nobla dostała mało w Polsce znana brytyjska pisarka Doris Lessing.

Gimnastyczne popisy, famfary, euforyczne okrzyki i kwiaty - Koreańczycy świętują 62. rocznicę założenia Koreańskiej Partii Pracy. Zdumiewającej paradzie na loży honorowej przyglądał się sekretarz generalny partii Kim Dzong Il.