Ulewne monsunowe deszcze zalały Bangladesz i wschodnie Indie. Od niedzieli powódź pochłonęła już przynajmniej 29 osób, a setki tysięcy straciły dach nad głową.

- Amerykanie będą głównie słuchać, a Rosjanie mówić - tak rozpoczęte wczoraj dwustronne rozmowy o tarczy antyrakietowej komentuje rządowa "Rossijskaja Gazieta".

Zmarł włoski reżyser, scenarzysta i producent filmowy Michelangelo Antonioni. Odszedł w dzień po śmierci innego giganta kina - Ingmara Bergmana. W kinie "powstaje obszar pustki" - skomentował reżyser Jan Jakub Kolski.

Wypalenie jednego jonta z marihuany jest tak szkodliwe dla płuc, jak wypalenie pięciu papierosów naraz - wynika z badań nowozelandzkich lekarzy.

Potwierdziły się wcześniejsze informacje o śmierci kolejnego z Koreańczyków porwanych przez afgańskich talibów. W środę w południe ma zostać rozstrzelany następny.

Mija rok, odkąd Fidel Castro, zmuszony ciężkim stanem zdrowia przekazał władzę swemu bratu - Raulowi Castro.

O "pełnej współpracy" ze strony Korei Północnej przy zamykaniu jej reaktora jądrowego w Jongbion mówią inspektorzy Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, którzy powrócili z Phenianu.

Po 38 latach brytyjskie wojska opuszczą dziś Belfast - stolicę Irlandii Północnej i największe miasto kraju. Zadaniem wojsk było wsparcie policji w Irlandii Północnej podczas operacji utrzymania porządku.

O zastrzeleniu kolejnego z koreańskich zakładników poinformowali afgańscy porywacze. Jeśli informacja się potwierdzi, oznaczać to będzie, że dwóch spośród 23 porwanych Koreańczyków nie żyje.

Stany Zjednoczone zwiększą pomoc militarną dla krajów Bliskiego Wschodu i Zatoki Perskiej, aby zwalczać negatywny wpływ Al-Kaidy i Hezbollahu oraz Iranu - zapowiedziała amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice.