- Sekularyzm w Turcji atakowany jest przez "ośrodki zła" - oświadczył szef tureckiej armii. Wojskowy miał na myśli umiarkowaną islamską partię AKP, której kandydat najprawdopodobniej jutro zostanie prezydentem państwa.

Zabójstwo Anny Politkowskiej zorganizowała grupa dowodzona przez Czeczenów - poinformował w poniedziałek w Moskwie prokurator generalny Rosji Jurij Czajka. Jak twierdzi wśród zatrzymanych jest bezpośredni zabójca dziennikarki.

W zaplanowanych na koniec września przedterminowych wyborach parlamentarnych na Ukrainie wystartują 24 ugrupowania, niemal o połowę mniej, niż w wyborach 2006 r. - poinformowała ukraińska Centralna Komisja Wyborcza.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wzywa Chiny do walki z produkcją podróbek towarów i włączenia się w ochronę klimatu na Ziemi. W czasie pobytu w Pekinie ma jednak również rozmawiać o prawach człowieka.

6-letnia palestyńska dziewczynka Marja Aman w nalocie straciła prawie całą rodzinę. Sama jest sparaliżowana, ale Izrael odmawia jej leczenia w szpitalu w Jerozolimie.

W południowych Niemczech zamknięto fermę drobiu, na której w piątek odkryto ptaki zainfekowane wirusem ptasiej grypy. Ponad 150 tysięcy ptaków zostanie zabitych.

Setki tancerzy, tysiące turystów, barwne stroje i ogłuszająca muzyka - w londyńskim Nothing Hill trwa największy w Europie uliczny karnawał.

Doroczne wyścigi samochodowe organizowane przez nowozelandzkich studentów w mieście Dunedin zakończyły się starciami z policją po tym jak setki rozbawionych kibiców zaczęły demolować miasto.

6 samolotów, dwa helikoptery, 15 drużyn strażackich i 45 ochotników walczy z ogniem wokół Olimpii. Jeśli przegrają, lista UNESCO poniesie największą stratę w swojej historii. Premier Grecji ogłosił w całym kraju stan wyjątkowy. W kraju szaleją - na niespotykaną skalę - pożary, których płonie prawie 200. Premier zasugerował, że tragedia jest wynikiem celowych podpaleń. Na Peloponezie zginęły co najmniej 56 osób, kilkaset jest rannych.

Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" donosi: hakerzy intensywnie atakują niemieckie strony rządowe i próbują wykradać poufne dane. Wszelkie ślady prowadzą do chińskich serwerów wojskowych.

O ponad dwa razy wzrosła od początku roku liczba Irakijczyków, którzy opuszczają domy, uciekając przed falą przemocy - alarmuje Iracki Czerwony Półksiężyc.

Zwycięskie numery loterii Powerball skreślono tylko raz. Oznacza to, że gigantyczna wygrana trzystu czternastu milionów dolarów padła łupem jednej osoby.

Prawie 60 tysięcy jaj chronionych żółwi morskich przechwyciła meksykańska policja. Sześciu kłusowników zostało zatrzymanych w południowej prowincji Oaxaca - głównym obszarze lęgowym kilku gatunków żółwi.

Co najmniej 43 osoby zginęły, a ponad 70 zostało rannych w zamachach bombowych na południu Indii. W innym rejonie kraju kolejnych 70 osób zmarło na cholerę.

Od dwóch tygodni pogarsza się stan zdrowia działacza partii rosyjskich komunistów Pawła Basańca, który rok temu nazwał Władimira Putina zdrajcą - podaje portal lenta.ru. Jego partyjni koledzy twierdzą, że został on otruty.

Kilkukilometrowe parady, gorące tańce, potrawy z różnych stron świata - to tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników 42. Notting Hill Street Carnival - jednego z największych ulicznych festynów na świecie.