- Czy rzeczywiście nie możecie rozwiązać problemu już niemłodego, chorego człowieka - generała, który wiele zrobił dla Polski? - z taką prośbą zwrócił się do Lecha Kaczyńskiego ostatni przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow. Rosjanin poprosił też "o otoczenie chorującego Jaruzelskiego uwagą".

- Jak długo na świecie będzie żył jeden prawdziwy muzułmanin, nie oddamy ani cala Palestyny - powiedział na ujawnionym nagraniu Osama Bin Laden z okazji 60. rocznicy powstania Izraela.

- Zapadły pewne konkrety organizacyjne w sprawie tarczy antyrakietowej - poinformował Lech Kaczyński po spotkaniu z George'm W. Bushem w Jerozolimie. Prezydent "poskarżył się" też, że rozmowa, która dotyczyła także Gruzji, toczyła się przy lodowatym wietrze na kamiennej ławeczce.

Rozmawiać z terrorystami to tak, jakby próbować powstrzymać Hitlera przed atakiem na Polskę - tak George Bush podsumował zapowiedzi Baracka Obamy, że zamierza rozmawiać z przywódcami państw wrogich USA. Na dodatek zrobił to w Knesecie, w przemówieniu krytykującym politykę appeasmentu. Na odpowiedź Obamy nie trzeba było długo czekać.

Zapierające dech w piersiach widoki, niezwykła architektura i serdeczne przyjęcie przez przez potomków Inków. Premier Donald Tusk razem z żoną Małgorzatą zwiedzał ruiny słynnego miasta Inków Machu Picchu.

39-letni Austriak Reinhard S., który zamordował żonę, siedmioletnią córkę, rodziców i teścia, zeznał, że popełnił tę zbrodnię, ponieważ wstydził się długów - ponad 300 tysięcy euro - poinformowała w czwartek austriacka policja. Mężczyzna zadłużył się na spekulacyjnych transakcjach giełdowych.

Nosiciel wirusa HIV Willie Campbell, który w amerykańskim Dallas po pijanemu plunął policjantowi w twarz, został skazany na... 35 lat więzienia. Będzie mógł je opuścić najwcześniej za 17,5 roku.

Spod gruzów szkoły w Yingxiu w epicentrum trzęsienia ziemi w Chinach ratownikom udało się uratować dziewczynkę, która pod zawalonymi murami przebywała 68 godzin. Takich pomyślnych informacji jest jednak niewiele. Oficjalna liczba ofiar trzęsienia ziemi w Syczuanie to już 19,5 tys. osób. Z każdą godziną maleją szanse na przeżycie kolejnych ponad 25 tys. ludzi - uważanych za zaginione.

43 318 osób poniosło śmierć, a 27 838 uznano za zaginione na skutek przejścia w Birmie cyklonu Nargis, 3 maja - poinformowały w czwartek birmańskie radio i telewizja.

"Mamy nadzieję, że przyjdzie jeszcze czas, kiedy będziemy mogli znów prowadzić normalne życie" - ofiary Josepha Fritzla przerwały milczenie. Komunikat o tej treści szykanowana przez niego rodzina zamieściła na plakacie, który zawisł w witrynie jednego ze sklepów w Amstetten.

Zanim stanął przed muzykami trenował pół roku. Został dokładnie zaprogramowany, ale to nie wystarczyło. Orkiestra Symfoniczna z Detroit zagrała nadzwyczajny koncert, podczas którego dyrygentem był robot o imieniu Asimo. Wyszło średnio.

Al Kaida planuje zamachy terrorystyczne w Szwajcarii i Austrii podczas czerwcowych mistrzostw Europy w piłce nożnej - informuje szwajcarski dziennik "La Liberte", powołując się na miejscową policję.

Terrorysta-samobójca ubrany w burkę, tradycyjne okrycie muzułmanek, wysadził się w powietrze na wiejskim bazarze na zachodzie Afganistanu. Zginęło 18 policjantów i cywilów.

Cyklon Nargis, który dwa tygodnie temu spustoszył Birmę, ani trochę nie zmienił poparcia obywateli dla rządzącej krajem wojskowej junty. Tak przynajmniej władze interpretują oficjalne wyniki referendum konstytucyjnego, które cementuje rządy generałów.

- Ośmioro Polaków, aresztowanych we wtorek w Rzymie przez policję podczas likwidacji ich nielegalnego koczowiska w tunelu w rejonie placu Świętego Piotra, zostało uniewinnionych i wypuszczonych na wolność - poinformował w czwartek dziennik "Corriere della Sera".

Obama zyskał kolejnego sojusznika w walce o fotel prezydencki. Czarnoskórego senatora poparł były demokratyczny kandydat na prezydenta John Edwards. Eksperci mówią jednym głosem: To znacznie zwiększa przewagę Obamy nad Hillary Clinton w wyścigu o nominację.

Amerykanie zobowiązują się chronić Czechów przed atakami batalistycznymi - podała w środę agencja CTK. To cena jaką USA zapłaci za umieszczenie elementów tarczy antyrakietowej u naszych południowych sąsiadów. Obustronna umowa zostanie podpisana w przyszłym miesiącu.

Co najmniej 22 osoby zginęły, a ponad 40 zostało rannych w wyniku wybuchu bomby podczas pogrzebu dyrektora sunnickiej szkoły na zachód od Bagdadu. Sprawcami byli najprawdopodobniej terroryści z Al-Kaidy.

Juan Ibon Fernandez Iradi, zwany "Susperem", został w środę skazany przez sąd w Paryżu na karę 15 lat więzienia za to, że był szefem wojskowym baskijskiej organizacji ETA.